Спати потрібно правильно: вчені назвали одну з причин швидкого старіння мозку

Американські науковці опублікували дані досліджень, що вказують на ще одну можливу причину поступового зменшення об’єму мозку, пише UCSF.
Науковці зазначають, що атрофія тканини мозку є частиною природного старіння. Зазвичай цей процес починається в 30-40 років. Однак, деякі захворювання, наприклад, деменція, інсульт або черепно-мозкові травми, можуть значно прискорити старіння мозку. Окрім того, за даними дослідження, навіть незначні порушення сну можуть сприяти швидшій атрофії мозку.
У дослідженні взяли участь понад 600 дорослих. Респонденти оцінювали якість свого сну, а через п’ять років їх знову опитали, після чого через десять років провели сканування мозку.
Читайте також: Улюблена музика діє на мозок так само, як і наркотики: фінські вчені шокували науковий світ
Вчені дійшли висновку, що навіть після врахування віку, статі, освіти, стану здоров’я та способу життя, у людей з порушеннями сну було зафіксовано більш виражену атрофію мозку, ніж у тих, хто спав добре.
У людей, які мали помірні труднощі зі сном, мозок виглядав старішим на 1,6 року, а у тих, хто мав серйозні проблеми - на 2,6 року. Разом з тим вчені наголошують на потребі подальших досліджень. Ще варто зрозуміти, чи є сон причиною атрофії мозку або ж навпаки.
Клеманс Кавайєс з UCSF зазначає, що, хоча прямий причинно-наслідковий зв’язок між поганим сном і деменцією ще не встановлений, уже давно доведено зв’язок між якістю сну і когнітивними порушеннями. А професорка Крістін Яффе наголошує на важливості хорошого сну в молодому віці для запобігання когнітивним розладам в майбутньому.
Вчені підкреслюють, що навіть якщо людина не відчуваєте проблем зі здоров’ям, правильний режим сну може стати важливим кроком для збереження розумової ясності в майбутньому.
- Нагадаємо, науковці знайшли користь від соціальних мереж, які раніше часто критикували за негативний вплив на ментальне здоров’я. Тепер вчені кажуть, що принаймні для людей старшого віку соцмережі несуть більше користі, ніж шкоди. Зокрема, вони позитивно впливають на роботу мозку.
- Вчені також дослідили вплив пребіотиків на роботу мозку. Результати показали, інтелект можна підсилити доступними способами. Старші 60 років люди, які лише трьох місяців щодня вживали протеїновий порошок із пребіотиками, показували значно кращі результати в тестах на памʼять, ніж ті, хто цього не робив.