Улюблена музика діє на мозок так само, як і наркотики: фінські вчені шокували науковий світ

Вчені з Університету Турку провели унікальний експеримент: вони поєднали позитронно-емісійну томографію (ПЕТ) з магнітно-резонансною томографією (МРТ), щоб у реальному часі дослідити, як мозок реагує на улюблені мелодії. Про це повідомляє Blik.ua з посиланням на Neurosciene News.
Результати вразили навіть самих науковців. Учасники, які слухали улюблену музику, демонстрували активне вивільнення природних опіоїдів – речовин, що викликають задоволення та зменшують біль.
«Ми вперше безпосередньо довели, що прослуховування музики активує опіоїдну систему мозку», – зазначив керівник дослідження Веса Путкінен.
Це відкриття пояснює, чому деякі композиції викликають настільки сильні емоції, аж до фізичних реакцій – таких як мурашки по шкірі або приємний озноб. Виявилось, що все залежить від кількості опіоїдних рецепторів у мозку.
Чим більше таких рецепторів, тим яскравішою є емоційна відповідь на музику. Фактично, наш мозок сам виробляє «природні наркотики», реагуючи на звук, який нам подобається.
Науковці припускають, що музика може не лише тішити, а й знеболювати. Тобто добре підібраний плейлист потенційно здатен замінити таблетку.
«Музика – це не просто задоволення. Це біохімічна реакція. Наші результати можуть допомогти в розробці нових підходів до лікування болю чи тривожних розладів», – додає професор Лаурі Нумменмаа.
- І хоча це дослідження – лише початок у пізнанні нашого мозку, результати вже змінюють уявлення про вплив музики на людину.
- Наступного разу, коли відчуєте мурашки від пісні – знатимете: це працює ваша особиста «наркотична лабораторія».
Читайте також: Магнітні бурі атакують Україну: коли чекати найгірших днів і як захиститися