Як можна підвищити пам'ять та інтелект: дослідники назвали доступний спосіб

Старші 60 років люди, які лише трьох місяців щодня вживали протеїновий порошок із пребіотиками, показували значно кращі результати в тестах на памʼять, ніж ті, хто цього не робив. Такі результати дослідження опублікував журнал Nature Communications, повідомляє Very well health.
Це також доводить вплив функцій кишечника на центральну нервову систему.
У дослідженні взяли участь 36 пар близнюків старших 60 років. Науковці з’ясовували, чи можуть пребіотики покращувати мʼязову силу та когнітивні функції у людей старшого віку. Один із пари близнюків приймав протеїновий порошок без пребіотиків, інший - із 7,5 міліграмів олігосахаридів фруктози (FOS) та інуліну.
Читайте також: Науковий прорив: чоловіча контрацепція тепер реальність – 99% ефективності без жодних побічних ефектів
Через три місяці люди, які приймали пребіотики, показали значно вищі результати когнітивних тестів. Зокрема, такі учасники робили значно менше помилок у тесті Paired Associates Learning - тесті на памʼять, який використовується для діагностики зниження когнітивних функцій і низки захворювань, зокрема, хвороби Альцгеймера.
Водночас автори дослідження визнали, що в учасників не спостерігалося поліпшення мʼязової сили після курсу прийому дієтичних добавок.
- Нагадаємо, заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та проблем якості життя НАНУ Олександр Гладун розповів, скільки в середньому живуть українці. За його словами, перед пандемією коронавірусу тривалість життя чоловіків в Україні була близько 67 років, а у жінок на десять років більше – 77. Зараз ці показники визначити важко через вплив війни, але вони значно нижчі.