Музика здатна змінювати роботу мозку: британські та французькі вчені здивували новим відкриттям

Аватар Ілля Рябінін Ілля Рябінін
416
1 голос
Музика здатна змінювати роботу мозку: британські та французькі вчені здивували новим відкриттям
Дівчина в навушниках. Ілюстративне фото: freepik
Група британських та французьких неврологів дослідила, що мозок людини резонує з музикою, покращуючи когнітивні функції. Природні коливання мозку синхронізуються з ритмом та висотою звуку.

Як пише науковий журнал Science Alert, наше тіло фізично резонує з музикою, оскільки природні коливання нашого мозку синхронізуються з такими структурами, як ритм та висота звукових коливань.

«Музику часто вважають «універсальною мовою» – люди в різних культурах вигадують однакові рухи, а маленькі діти інстинктивно підстрибують у такт», - йдеться у матеріалі. 

Відповідно до теорії нейронного резонансу, музика тішить людей, тому що вона синхронізується з резонансними моделями мозку. Журнал підкреслює, що нейрони в корі головного мозку коливаються на частотах, які резонують з ритмом музики. 

Інші аспекти, охоплені нейронним резонансом, включають так званий «грув», який, по суті, є бажанням рухати своїм тілом під музику.

Дослідники зауважують, що коли ритм не слідує за передбачуваним пульсом, кора головного мозку має заповнити прогалини, що також має назву нелінійний резонанс.

Автори дослідження переконані, що нейронний резонанс може «пролити світло на взаємозв’язок мозку й тіла, здатність музики передавати афекти та емоції, роль музики в взаємостосунках, та застосування музики для здоров’я мозку».