Експерти назвали щоденні звички, які погіршують стан шкіри: цього точно не варто робити

Багато з нас не помічають, як звичні щоденні дії можуть впливати на стан шкіри. Фахівці клініки Aventus розповіли про чотири звички, які можуть завдати шкоди шкірі, та дали рекомендації, як їх змінити на корисні.
Контакт з обличчям після використання телефону
Найпоширеніша звичка, яку ми часто робимо без уваги: після того, як використовуємо смартфон, ми неусвідомлено торкаємося обличчя. Телефон, як магніт, збирає на собі різноманітні бактерії, пил та жир, які потім потрапляють на шкіру. Це може стати причиною акне, подразнень та запалень.
Важливо регулярно очищати телефон від бруду та дезінфікувати його, а також ретельно прати аксесуари, які торкаються обличчя.
Тугі зачіски
Хоча сучасні тенденції часто вимагають гладко зачесаного волосся, постійні тугі хвости чи пучки можуть призвести до серйозних проблем з волоссям. Внаслідок хронічного натягу фолікулів, може з’явитись випадіння волосся, яке медики називають тракційною алопецією.
Лікарі радять давати волоссю перепочинок від таких зачісок, носити волосся розпущеним хоча б кілька днів на тиждень.
Бавовняні наволочки
На перший погляд звичайні бавовняні наволочки не здаються шкідливими, але через тертя вони можуть пошкодити волосся та шкіру. Бавовна викликає утворення заломів на обличчі і навіть сприяє ранньому старінню шкіри.
Краще вибирати шовкові або сатинові варіанти, які м'якші та ніжніші до шкіри, а також зменшують пошкодження волосся під час сну.
Гарячий душ
Після довгого робочого дня важко встояти перед бажанням прийняти гарячий душ, але це може негативно вплинути на стан шкіри. Висока температура води руйнує її природний бар’єр, що призводить до сухості і подразнень.
Спробуйте зменшити температуру води і обмежити час перебування в душі до 10 хвилин, щоб зберегти здоров’я шкіри.
- Експерти також рекомендують уникати надмірного миття шкіри та волосся, оскільки це може порушити їхній природний баланс і призвести до сухості. Для здоров’я волосся, варто мити його не частіше ніж 2-3 рази на тиждень, а обличчя – двічі на день: вранці та ввечері.
Читайте також: Науковці проти ранкового душу: експерти назвали єдиний правильний час для миття