Науковці проти ранкового душу: експерти назвали єдиний правильний час для миття

Аватар Кирило Гапонов Кирило Гапонов
2169
3
2 голоси
Науковці проти ранкового душу: експерти назвали єдиний правильний час для миття
Жінка приймає душ. Ілюстративне фото: Woman.dk
Чи варто бігти у ванну зранку? Медики радять не поспішати. Виявляється, вечірній душ набагато корисніший – і для тіла, і для психіки. Ба більше: він може рятувати від тривожності, поганого сну й навіть прищів!

Багато хто звик прокидатися і миттєво ставати під душ. Та виявляється, медики вже давно довели – це не найкраща звичка. Про це повідомляє Blik.ua з посиланням на The Sun.

За словами лікарів і вчених, значно більше користі організму приносить саме вечірній душ. Чому? Бо тепла вода перед сном не просто змиває бруд, а й допомагає тілу охолонути, що необхідно для якісного відпочинку.

Відомо, що перед сном внутрішня температура тіла знижується, а температура шкіри рук і ніг – навпаки, трохи підвищується. Душ допомагає тілу краще впоратися з цими змінами. Це, своєю чергою, знижує пітливість і покращує сон.

Експерти рекомендують приймати душ за годину до сну, тривалістю не більше 1015 хвилин. Температура має бути приємно теплою – без кип’ятку. А наприкінці варто облитися прохолодною водою.

Цей контраст, за словами медиків, стимулює вироблення дофаміну – гормону, який відповідає за емоційний комфорт. Саме тому після вечірнього душу люди відчувають себе розслабленими й задоволеними.

«Вечірній душ допомагає очистити тіло від пилу, алергенів та подразників, які накопичуються протягом дня. Якщо цього не зробити – все це опиниться у вашому ліжку», – пояснив лікар загальної практики Джузеппе Арагон.

Більше того, відсутність гігієни перед сном може спровокувати подразнення шкіри, алергії та навіть висипи. Медики наголошують – якщо хочете мати чисту шкіру без прищів, не лягайте спати немитими.

Зранку ж тіло тільки-но прокинулося й не потребує термінового очищення. Навпаки – агресивне миття може зашкодити сухій шкірі або порушити її баланс.

Хоч ранковий душ і може трохи підбадьорити, ефект вечірнього – набагато глибший. Адже це не лише про гігієну, а й про психологічне розвантаження, зниження стресу та якісний відпочинок.

У підсумку – душ зранку не заборонений. Але якщо вибирати один найкорисніший момент – це точно вечір.

Читайте також: У Google обіцяють майбутнє без хвороб: як саме штучний інтелект має вилікувати все людство