Пластик може вбити людину? У США відкрили дивовижний секрет нібито безпечного матеріалу

Як повідомляє американський науковий журнал Interesting Engineering, посилаючись на аналіз вчених з нью-йоркського університету Langone Health, мова йде про хімічну речовину діоктилфталат, яка є у предметах щоденного вжитку, серед яких харчові контейнери та пакети для внутрішньовенних ін'єкцій.
За словами дослідників, він підвищує ризик серцево-судинних захворювань.
«Аналіз, заснований на даних про глобальний вплив на здоров'я та навколишнє середовище, пов'язує вплив з 356 238 смертями по всьому світу у 2018 році, що становить 13,5 відсотка всіх випадків серцево-судинних захворювань серед людей у віці від 55 до 64 років», - йдеться у матеріалі.
Коли діоктилфталат потрапляє в організм, то він розпадається на кілька метаболітів, які непомітно руйнують важливі біологічні системи, зокрема втручаються в гормональний фон, змінюють метаболізм глюкози та жирів, а також викликають запалення в стінках артерій. Такі фактори є передвісниками інфарктів, інсультів та інших серцево-судинних криз.
У дослідженні також йдеться про те, що наслідки впливу цієї речовини були нерівномірно розподілені по всьому світу.
Зокрема найбільше наслідків відчули країни Південної Азії та Близького Сходу, де майже 17% випадків серцево-судинних захворювань у деяких регіонах пов'язані з впливом цієї хімічної речовини.
«Висвітлюючи зв'язок між фталатами та основною причиною смертності в усьому світі, наші висновки доповнюють величезну кількість доказів того, що ці хімічні речовини становлять величезну небезпеку для здоров'я людини», - заявила доктор Сара Хайман.
У деяких частинах Близького Сходу і Південної Азії рівні впливу DEHP були в шість разів вищими, ніж у Європі, додають медики. Також разом зі Східною Азією та Тихоокеанським регіоном на цю територію припадає понад 73% всіх серцево-судинних смертей у світі, які пов'язані зі сполукою.
- Нагадаємо, раніше американський лікар Наїд Алі розповів, як нічний потік повітря через вентилятор може викликати кашель, біль у грудях та навіть проблеми з м’язами.
- Водночас у МОЗ заявили, що в Україні розпочався сезон активності плазунів, зокрема і змій, оскільки в цей період чинять небезпеку отруйні особини.