МОЗ попереджає про підвищення активності змій: як уникнути укусу та що робити після нападу плазуна

В Україні розпочався сезон активності плазунів, зокрема і змій. Особливу небезпеку для людини в цей період чинять отруйні особини.
Як попередили у пресслужбі Міністерства охорони здоров'я України, в нашій країні мешкають три види отруйних змій, від яких варто триматися подалі.
За даними відомства, в Україні мешкають такі види отруйних змій:
- Звичайна гадюка - найпоширеніша, трапляється на Поліссі, в Карпатах, іноді в лісостеповій зоні. Цей вид виділяється характерною зигзагоподібною смугою на спині;
- Степова гадюка - рідкісний вид змій, занесений до Червоної книги України. Найчастіше мешкає в степовій зоні, зокрема в заповідниках півдня України. Має зигзагоподібну смугу на спині.
- Гадюка Нікольського - темна, майже чорна змія, занесена до Червоної книги України. Мешкає в лісостепу на північному сході України.
«Більшість не становить загрози для здоров'я людини, втім є й такі, яких варто остерігатися», - зазначається у повідомленні.
Також зазначається, що найчастіше ці змії не нападають на людей, а намагаються втекти. Тому в разі їх виявлення не варто робити різких рухів.
У МОЗ наголосили, що отрута зазначених змій зазвичай не фатальна. Проте якщо укус отримала дитина або людина-алергік, варто негайно звернутися по медичну допомогу.
- Нагадаємо, раніше група американських науковців знайшла різновид діабет 5 типу, який переважно вражає худих підлітків та молодих людей у країнах із низьким і середнім рівнем доходу.
- Своєю чергою британські вчені-кардіологи назвали десять найкорисніших продуктів у світі, які допоможуть підтримувати роботу серця.