Як стрес впливає на шкіру: косметологиня дала важливі поради з догляду

На стан шкіри стрес може впливати по-різному. Вона може набути ознак вираженої сухості, подразнення та лущення, надмірного вироблення шкірного жиру, що спричиняє небажані висипання і запалення. Про це у коментарі ТСН розповіла косметологиня клініки Mediskin Юлія Каштанова.
За її словами, під дією стресу шкіра може втрачати свіжий вигляд і здоровий тон. Водночас можуть загострюватись хронічні дерматологічні проблеми, зокрема, акне, екзема або себорейний дерматит. Косметологиня каже, що повністю усунути стрес із життя складно, але можна зменшити його вплив на шкіру.
Стрес можна знижувати
Існують техніки для регулювання стресу й підтримання загального добробуту. За словами фахівців, допомагають читання книг, догляд за садом, заняття йогою або медитацією та інші способи. Це зменшує рівень напруженості та стимулює процеси регенерації, шкірі повертається здоровий вигляд.
Фізична активність
Заняття спортом допомагає знизити рівень гормонів стресу та дає змогу відволіктися від негативних думок. Регулярні тренування позитивно впливають як на емоційний стан, так і на фізичне здоров'я.
Зокрема, ходьба покращує настрій завдяки збільшенню кровообігу та підвищенню циркуляції крові до мозку і всього тіла. Тому навіть 20-хвилинна прогулянка на природі може значно допомогти знизити рівень стресу й підтримати загальне фізичне та емоційне здоров'я.
Читайте також: Спати потрібно правильно: вчені назвали одну з причин швидкого старіння мозку
Здоровий сон
Стан шкіри може погіршуватись через порушення режиму сну. Тому важливо забезпечити 7–9 годин якісного сну щоночі. Це сприятиме й загальному самопочуттю. Якісному відпочинку сприятиме вечірня релаксація. Корисно, зокрема, приділити час спокійним заняттям, наприклад, читанню книжки або прийняттю теплої ванни.
Догляд за шкірою
Догляд за обличчям варто починати з очищення. Рекомендують використовувати ніжні засоби для вмивання, які містять заспокійливі інгредієнти. Для етапу тонізації слід обирати молочкові тонери з відновлювальними компонентами. Вони позитивно впливатимуть на гідроліпідну мантію шкіри.
Для зволоження шкіри краще брати креми з антиоксидантами, церамідами та компонентами, які пришвидшують регенерацію шкіри і покращують її опірність до зовнішніх факторів впливу довкілля. Важливі також сонцезахисні засоби.
На етапі вечірнього зволоження можна використати спеціальні нічні незмивні маски, які інтенсивно відновлюють шкіру в період сну. Найкраще підійде засіб, який містить ферменти біфідобактерій, цераміди, гіалуронову кислоту та рослинні екстракти, що мають заспокійливі й відновлювальні властивості.
За словами кометологині, професійні процедури мають бути максимально неінвазивними та працювати на зміцнення захисного барʼєру шкіри. Карще обирати зволожувальні, насичувальні та заспокійливі варіанти процедур.
Харчування
Правильне харчування також відіграє значну роль у підтриманні здорового вигляду шкіри. Так, смажені, жирні та солодкі продукти можуть викликати запалення. Тому краще споживати фрукти, овочі, нежирні білки та цільнозернові продукти. Раціон має бути багатим на антиоксиданти, вітаміни й мінерали. Це зміцнює захисні функції шкіри та зменшує вплив стресу на організм.
Зменшити запалення допомагають продукти, багаті на омега-3 жирні кислоти, наприклад, лосось, лляне насіння та волоські горіхи. Вони також підтримують загальне здоров’я. Щодня потрібно пити достатню кількість води, адже зволоження допомагає зберігати шкіру гладкою та еластичною.
Окрім того, споживання вітамінів і мінералів може забезпечити додаткові переваги для організму. Так, вітаміни групи B, C і D, а також натуральні добавки, зокрема, магній і женьшень, сприяють зменшенню рівня стресу та покращують загальне самопочуття.
- Раніше BLIK.ua писав, чому варто почати використовувати сонцезахисний крем вже зараз. Навіть у похмурі дні ультрафіолетові промені можуть пошкодити вашу шкіру.