Усі оформлені за старими правилами бронювання скасовуються: українців попередили про важливі зміни

Аватар Сергій Маламура Сергій Маламура
10
0 голосів
Усі оформлені за старими правилами бронювання скасовуються: українців попередили про важливі зміни
В Україні змінили правила бронювання працівників. Фото: Укрінформ
Із 1 квітня в Україні впроваджено нові зміни у процедуру бронювання працівників критично важливих підприємств. Роботодавцям доводиться оновлювати статус критичності.

Від сьогодні усі бронювання, які були оформлені за старими правилами, втратять чинність. Продовжити бронювання своїх фахівців після цієї дати зможуть лише компанії, які вже оновили статус критичності відповідно до нових вимог. Про це повідомили у Мінекономіки. 

Там зазначили, що з початку року більшість компаній вже перепідтвердили свою критичність у відповідних державних органах. Відтак, вони перебронювали своїх працівників. 

«Відстрочки переброньованих працівників залишаються чинними після першого квітня», –  зазначив заступник міністра економіки України Віталій Кіндратів.

Читайте також: Скасування броні під час війни: що потрібно знати критичним працівникам

У Мінекономіки додали, що з 1 квітня також відновлюється стандартний режим розгляду заяв на бронювання працівників для критично важливих підприємств - протягом 72 годин.

«Бронювання будуть доступні виключно підприємствам, які отримали підтвердження критичності за новими правилами», - йдеться у повідомленні.

Підприємствам, які ще не оновили статус, слід зробити це за новою процедурою. З інструкцією можна ознайомитись за посиланням. Після підтвердження нового статусу критичності потрібно оформити бронювання працівників повторно.

«Якщо ваш співробітник уже має активне бронювання, його необхідно спочатку анулювати. Нагадуємо, що всі бронювання здійснюються виключно в електронному форматі через портал «Дія». Жодних паперових документів чи наказів готувати не потрібно», - наголосили в Мінекономіки.

  • Нагадаємо, з 1 квітня в Україні відбудеться реформа військово-лікарських комісій (ВЛК) – паперові висновки скасовують, і всі документи оформлюватимуться лише в електронному вигляді.
  • Однак, у Міноборони наголосили, що військовозобов'язані, за бажанням, зможуть отримати висновок ВЛК у паперовому вигляді.