Гроші за ввічливість: творці ChatGPT анонсували цікаве ноу-хау для користувачів ШІ

Як інформує TechRadar з посиланням на Twiiter голови OpenAI Семюеля Альтмана, користувач @tomiinlove замислився, скільки ж грошей OpenAI витрачає на електроенергію через те, що люди ввічливо звертаються до ШІ-бота.
«Десятки мільйонів доларів - і це того варте. Ніколи не знаєш, що буде далі», - відповів йому Альтман.
Його коментар іронічно заспокоїв тривожних щодо можливого «повстання машин», але натомість підштовхнув спільноту до ще активнішого використання ввічливих формул.
tens of millions of dollars well spent--you never know
— Sam Altman (@sama) April 16, 2025
Журналісти журналу припускають, що «десятки мільйонів» Альтмана стосуються випадків, коли «будь ласка» чи «дякую» надсилають окремим повідомленням, а не додають під кінець великого промпту.
Водночас журналістка видання Ребекка Кедді провела власний експеримент: вона припинила дякувати ChatGPT і переконалася, що чемні, чітко сформульовані звернення все ж таки забезпечують кращі результати, а інколи навіть зменшують упередженість моделі.
На думку медійниці, у міру розвитку ШІ ввічливість може перетворитися на вбудований «рекомендаційний фактор», оскільки, за її словами, боти, можуть віддавати перевагу користувачам, які дотримуються етикету.
- Нагадаємо, раніше у Великій Британії успішно завершилися випробування мікрохвильової зброї для знищення «зграй» дронів RapidDestroyer, якою також можуть «поділитися» з Україною.
- А також OpenAI почала підготовку до запуску п’яти нових моделей штучного інтелекту, водночас пропонуючи оновлену мультимодальну систему.