Велика Британія випробувала передову зброю проти дронів: технологією обіцяють поділитися з Україною

Аватар Ілля Рябінін Ілля Рябінін
403
3 голоси
Велика Британія випробувала передову зброю проти дронів: технологією обіцяють поділитися з Україною
Установка RapidDestroyer. Фото: x.com/jcartlidgemp
У Великій Британії успішно завершилися випробування мікрохвильової зброї для знищення «зграй» дронів RapidDestroyer. Екземпляром техніки обіцяють поділитися з Україною.

Як повідомляє Financial Times з посиланням на Міністерство оборони Великої Британії, нова технологія електромагнітної зброї стріляє широким пучком енергії, який відносно не дорогий, але водночас здатний знищити кілька дронів одночасно.

«Міністерство оборони Великої Британії провело успішні випробування нового типу електронної зброї для боротьби з безпілотниками, яка може бути використана на сучасних полях боїв, зокрема в Україні», - йдеться у публікації.

RapidDestroyer розроблений консорціумом на чолі з французьким оборонним конгломератом Thales, використовуючи потужну радіочастоту для виведення з ладу електроніки безпілотників на відстані.

Під час недавніх випробувань зброя нейтралізувала два «рої» з восьми дронів, повідомили в британському оборонному відомстві «в рамках проєкту було відстежено, виявлено і знищено понад 100 дронів».

Зазначається, що технологія все ще проходить випробування. Установка перевозиться на кузові вантажівки та потребує великої кількості енергії. Вона стріляє широким пучком енергії, який відносно не дорогий, проте здатен знищити кілька дронів одночасно.

Як вважають експерти, це робить нову розробку ефективною під час зіткнення з дронами, хоча її невибірковий характер робить її менш придатною для захисту інфраструктури, наприклад, аеропорту.

«Потужні мікрохвильові системи потенційно є дуже ефективним засобом захисту від великої кількості дронів і, можливо, крилатих ракет, за умов, коли їхній широкий конус дії не створює більше проблем, ніж вирішує», - зазначив Джастін Бронк із Королівського інституту об'єднаної служби в Лондоні.

За певних обставин, наприклад, на базах у пустелі, або на кінетичній лінії фронту, або на військових кораблях у морі, так, безумовно, вони забезпечують значне збільшення можливостей по боротьбі з безпілотниками, але вони не є універсальним рішенням.

За словами одного з високопоставлених британських військових, дрони стали значною силою на полі бою, але їм доводиться долати «стіну радіоелектронних перешкод».

Також підкреслюється, що технологія може застосуватися й у протиракетній обороні, але випробування за участю ракет ще не проводилися.