OpenAI готує прорив: чим GPT-4.1 відрізнятиметься від GPT-4 і коли чекати реліз

Компанія OpenAI планує масштабне оновлення свого модельного ряду. На офіційному сайті компанії вже зʼявилися значки нових моделей штучного інтелекту: GPT-4.1, 4.1 nano, 4.1 mini, а також o3 та o4-mini.
Про це повідомляє Blik.ua з посиланням на BleepingComputer.
Очікується, що нові продукти можуть бути презентовані вже цього тижня. За словами інсайдерів, саме ці моделі – наступне покоління GPT-4, з орієнтацією на різні цілі.
GPT-4.1, ймовірно, стане прямим спадкоємцем GPT-4 – мультимодальної моделі, здатної працювати з текстом, зображеннями та кодом. Її дві полегшені версії – nano та mini – можуть бути орієнтовані на мобільні пристрої або швидкі запити.
Водночас моделі o4-mini та 4.1-mini попри подібні назви мають різне призначення. Перша – це reasoning model, тобто модель із розширеними когнітивними можливостями, друга – імовірно, спрощена версія GPT-4.1.
«Нова лінійка моделей стане частиною стратегії масштабування ШІ-платформи та пропонуватиме рішення для різних сценаріїв: від програмування до генерації зображень», – зазначають джерела, близькі до компанії.
Також стало відомо про можливу появу інтерфейсу програмного застосунку (API) для моделі 4o imagegen, яка буде відповідальною за генерацію зображень. Однак, точна дата його запуску поки що не названа.
Попри очікування деяких користувачів, реліз GPT-5 поки не планується. OpenAI зосереджена на поступовому покращенні GPT-4 та створенні спеціалізованих рішень.
Окремо повідомляється про розробку агентних продуктів – інструментів, що допомагатимуть у сфері продажів, технічної підтримки та створенні програмного забезпечення (ПЗ). Ці агенти мають вбудовані навички аналізу даних, ранжування клієнтів і автоматизації процесів.
- Раніше компанія вже презентувала модель o3-mini. Вона доступна в ChatGPT і через API. Її головна перевага – пришвидшене оброблення запитів та точніші відповіді у складних сферах на кшталт програмування й математики.
- Очікується, що найближчі дні можуть стати вирішальними для розгортання нової хвилі штучного інтелекту – швидшого, гнучкішого й адаптованого до реальних задач.
Читайте також: ШІ утримує лідерство: ChatGPT став найпопулярнішим додатком у світі за березень - позаду дві соцмережі