Дев'ятиріччя з моменту відкриття гробниці Ісуса Христа: як вчені досліджували Господнє Воскресіння

Аватар Ілля Рябінін Ілля Рябінін
1080
1
1 голос
Дев'ятиріччя з моменту відкриття гробниці Ісуса Христа: як вчені досліджували Господнє Воскресіння
Розкопки у Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі. Фото: Associated Press
У неділю, 20 квітня, Україна святкує Великдень. Проте цьогоріч також відзначається дев'ятиріччя з моменту відкриття гробниці Ісуса Христа в кувуклії Храму Гробу Господнього у Єрусалимі.

У 2016 році група британсько-німецьких археологів вперше за 500 років провела дослідження в єрусалимському Храмі Гробу Господнього. Тоді науковці в присутності представників шести церков у кувуклії підняли мармурову плиту, яка ховала одну з головних святинь християн усього світу. Що ж виявилося під каменем, який не зрушували з місця чотири століття - читайте на BLIK.ua

Що приховував Гроб Господній

Історія Храму Гробу Господнього почалася зі святої Олени, яка в IV столітті прийшла на гору Голготу, де виявила печеру з похоронним ложем (за деякими джерелами, на цьому місці вже стояв храм, закладений римським імператором Адріаном у II столітті). Попередньо, що у 1555 році (а можливо, й раніше) ложе накрили мармуровою плитою - як вважається, для захисту від любителів сувенірів. І з того часу святе місце було непорушним. 

Головне питання, яке ставили перед собою археологи, чому Свята Олена вирішила, що вона знайшла місце поховання Сина Божого?

Археолог всередині кувуклії. Джерело: Associated Press

Як повідомлялося у матеріалі The Independent, у 2016 році науковці змогли відповісти на питання, чи є Храм Гробу Господнього в Єрусалимі місцем, де нібито був похований і воскрес після розп’яття Христос.

Тоді під час 60-годинних досліджень, науковці підняли мармурову кришку гробниці вперше за 500 років, під якою виявили вапнякове ложе де, як вважають, було поміщено тіло Ісуса Христа.

Також науковці виявили другу сіру мармурову плиту, раніше невідому дослідникам. На ній було вигравіювано хрест, який, як вони вважають, був висічений у XII столітті лицарями-хрестоносцями, які раніше базувалися у Святій Землі. 

«Це, здається, видимий доказ того, що місце, якому сьогодні поклоняються паломники, насправді є тією самою гробницею, яку знайшов римський імператор Костянтин у IV столітті, і яку шанували хрестоносці. Це дивовижно», - сказав глава археологічної групи Фредрік Хіберт.

Науковець тоді додав, що коли гробницю Христа було вскрито, всередину увійшли релігійні лідери Грецької та Вірменської православних церков та ченці-францисканці, які спільно відповідають за єрусалимську святиню. Обличчя релігійних представників, за словами Хіберта, було «радісним, і вони посміхалися».

  • Нагадаємо, раніше науковці з Оксфордського університету вважають, що визначили точну дату розп’яття Ісуса Христа, стверджуючи, що встановити, коли помер Христос, допомогло місячне затемнення, яке сталося 3 квітня 33 року нашої ери.