Підтверджено Біблією та наукою: вчені назвали точну дату розп’яття Ісуса Христа

Аватар Сергій Маламура Сергій Маламура
2810
6
1 голос
Підтверджено Біблією та наукою: вчені назвали точну дату розп’яття Ісуса Христа
Ікона «Розп’яття Ісуса Христа». Фото: skrynya.ua
Науковці з Оксфордського університету вважають, що визначили точну дату розп’яття Ісуса Христа. Для цього вони використали дані досліджень NASA. Стверджують, що встановити, коли помер Христос, допомогло місячне затемнення.

Вчені з Оксфордського університету використали дані NASA про місячне затемнення у 33 році нашої ери, щоб назвати точну дату смерті Ісуса Христа. Про це пише Daily Mail.

За даними NASA, місячне затемнення могло відбутися 3 квітня 33 року нашої ери. Тому саме цю дату науковці пов’язують із розп’яттям Ісуса. Аргументують це словами з Євангелії про те, що після розпяття Христа сонце затьмарилось, а місяць став як кров. 

Читайте також: Перший політ з людьми на борту: SpaceX запустила космічну місію Fram2 за Полярне коло

Дослідники вважають, що це опис реального астрономічного явища – місячного затемнення, зафіксованого в моделях NASA.

«Християнські тексти згадують, що Місяць став як кров після розп’яття Ісуса - ймовірно, йдеться про місячне затемнення», - зазначають вчені. 

Відомо, що затемнення було видно в Єрусалимі після заходу сонця, а Місяць набув червоного відтінку. За словами науковців Коліна Гамфріса та В. Грема Веддінгтона, апостол Петро у Діяннях цитує пророка Йоіла, який передбачив затемнення і «місяць, як кров». 

Наводять також згадку в апокрифічному тексті «Звіт Пилата», де йдеться: «Під час розп’яття сонце затьмарилось… місяць був як кров».

Зважаючи на це, науковці вважають, що точною датою розп’яття Ісуса Христа є 3 квітня 33 року. Вчені стверджують що ці дані збігаються з біблійними текстами.

  • Нагадаємо, 29 березня відбулося перше затемнення 2025 року, його могли спостерігати жителі багатьох країн, зокрема й України. Часткове сонячне затемнення найкраще було видно в Північній Африці, Іспанії, Канаді та на заході Європи.