Скандал у Чернігівській області: техніка зрівняла з землею можливе поховання жертв Голодомору

Аватар Андрій Шевченко Андрій Шевченко
29
0 голосів
Скандал у Чернігівській області: техніка зрівняла з землею можливе поховання жертв Голодомору
Скриншот / YouTube / ТК «Прилуки»
Чернігівська обласна військова адміністрація звернулася до правоохоронців через роботи техніки в селі Івківці, де, ймовірно, знаходиться місце масового поховання жертв Голодомору 1932-1933 років.

Начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус доручив очільнику Прилуцької РВА терміново зібрати представників громади та профільних спеціалістів для детального вивчення ситуації.

«Прилуччина. Село Івківці Ладанської громади. Повідомлення, що за рішенням місцевої влади на місці можливого поховання жертв Голодомору працює техніка. Подія набула широкого резонансу.

Поставив задачу очільнику Прилуцької РВА негайно зібрати представників громади та профільних спеціалістів, щоб детально вивчити ситуацію», – написав Чаус в своїх соцмережах.

📢 Також правоохоронці перевірять законність рішень місцевої влади, яка дозволила проведення робіт.

Що відбулося?

🔹 За повідомленнями Національного музею Голодомору-геноциду та телеканалу «Прилуки», у селі Івківці важкою технікою було зрівняно з землею кладовище, де поховані жертви Голодомору.

🔹 Селищна рада стверджує, що за документами кладовище не значиться, а роботи називає благоустроєм території.

🔹 Однак у музеї запевняють, що цей цвинтар офіційно внесений до геоінформаційної системи ще у 2019 році як одне з понад тисячі місць масового поховання жертв Голодомору.

Історичний контекст

📌 За даними Національної книги пам’яті, в роки Голодомору в Івківцях загинули щонайменше 162 людини, серед яких багато дітей. Більшість із загиблих поховані саме на цьому кладовищі, яке зберігалося у пам’яті місцевих жителів.

📌 Голодомор 1932-1933 років – це штучний голод, організований керівництвом СРСР, що призвів до мільйонних жертв серед українців. Його метою було зламати опір селян і примусити їх вступати до колгоспів.

📌 Україна визнала Голодомор геноцидом ще у 2006 році. З того часу понад 30 країн світу, включаючи Європарламент і ПАРЄ, приєдналися до цього визнання.