«Але потім прийшов Янукович»: ексміністр Плачков сказав, коли Україна вперше від’єдналася від електромережі РФ

Аватар Сергій Маламура Сергій Маламура
11
1 голос
«Але потім прийшов Янукович»: ексміністр Плачков сказав, коли Україна вперше від’єдналася від електромережі РФ
Іван Плачков. Фото: gmk.center
Ексміністр енергетики Іван Плачков розповів, що Росія давно вела себе агресивно відносно України та української енергетики. За його словами, Україна від’єдналися від російської електромережі ще задовго до 2022 року.

Колишній міністр енергетики України (у 1999 та 2005-2006 роках) Іван Плачков в ексклюзивному інтерв’ю BLIK.ua розповів про стосунки з РФ за часів його роботи в уряді. 

Ексміністр, зокрема, пригадав, що Росія із самого початку вела себе агресивно відносно України та української енергетики. А вперше від’єднатися від російської електромережі, за його словами, Україні вдалося ще у 1999 році. 

Плачков розповів, що тоді на перемовинах із РФ йшлося про використання української електромережі для транспортування російської електрики.

«У підсумку ми на це згоду не дали. Ніхто не пам’ятає, що ми тоді від’єдналися від російської та білоруської електричних мереж. Не у 2022 році це було вперше зроблено, а у далекому 1999 році. То був настільки революційний крок, що ніхто не вірив, що таке можливо на той час», - сказав ексміністр.

Читайте також: «Увесь енергетичний комплекс Росії побудували силами України»: ексміністр Плачков про газові війни

За його словами, саме він переконав тодішнього президента Леоніда Кучму в тому, що енергетика України має залишатися незалежною від російської. Європейський Союз був також проти роз’єднання української електромережі з РФ. Плачков також сказав, чому пізніше знову відбулося обєднання.

«Бо потім став прем’єром Віктор Янукович. А до того півтора роки працювали окремо», - сказав Плачков. 

  • Нагадаємо, опівночі 24 лютого енергетичну систему України було від'єднано від енергосистем Росії та Білорусі. У спільній системі з цими країнами Україна залишалася ще з радянських часів. Після цього Україна продовжила інтеграцію до європейської енергосистеми ENTSO-E.