Сонячний опік – не проблема: відомий лікар повідомив, що треба робити у разі пошкодження шкіри

Аватар Владислав Власенко Владислав Власенко
460
1 голос
Сонячний опік – не проблема: відомий лікар повідомив, що треба робити у разі пошкодження шкіри
Сонячний опік. Фото ілюстративне: fineline.ua
З настанням літа люди проводять дедалі більше часу на відкритому повітрі, що підвищує ризик сонячних опіків. Лікарі нагадують, що найголовніше правильно використовувати сонцезахисні засоби.

Фахівці радять уважно стежити за станом шкіри. Якщо вона починає червоніти під час перебування на сонці, потрібно негайно піти в тінь або зайти у приміщення.

Зволікання може призвести до посилення опіку навіть тоді, коли почервоніння спершу здається незначним. Іноді ушкодження шкіри проявляються не одразу, а через кілька годин чи навіть наступного дня після перебування на сонці.

Читайте також: «Не сподівайтесь, що...»: лікар розповів, коли варто одразу дзвонити на 103 – порада, яка може врятувати життя

Що треба робити при сонячному опіку?

  • При перших ознаках опіку варто прийняти прохолодний душ і подбати про достатню кількість рідини. Через ушкоджену шкіру організм швидко втрачає вологу, що може призвести до зневоднення.
  • Щоб полегшити стан, рекомендують використовувати гелі або зволожувальні засоби з алое вера. Вони допомагають зменшити почервоніння та відновити вологу в клітинах.
  • Запалення часто супроводжує сонячний опік. У такому разі можливий прийом нестероїдних протизапальних препаратів, як ібупрофен, які зменшують біль і набряк. Водночас варто пам’ятати, що такі засоби не прискорюють загоєння шкіри.

Читайте також: В Україні запроваджують безплатну вакцинацію проти небезпечного вірусу ВПЛ: чому це важливо

  • Дерматологи радять під час відновлення шкіри уникати косметики з активними інгредієнтами – ретинолом, вітаміном С або ароматизаторами. Замість цього варто зосередитися на інтенсивному зволоженні.
  • Засоби з ніацинамідом можуть заспокоїти подразнену шкіру, а церамиди допоможуть відновити її природний захисний бар’єр.
  • Окрім цього, медики застерігають не здирати лущення та не проколювати пухирі. У разі значних опіків або великої площі ураження слід звернутися по консультацію до дерматолога.

Якщо шкіра вже загоюється, але ви плануєте знову виходити на сонце, важливо подбати про належний захист: носити одяг із УФ-фільтром, ретельно наносити сонцезахисний крем і по можливості обмежувати перебування під прямими променями.

Читайте також: Магнітні бурі у липні: українців попередили про найнебезпечніші дати