«Уколи краси» можуть призвести до сліпоти: офтальмолог пояснив, як цього уникнути

Такі препарати, як ботулотоксини, гіалуронова кислота, філери, біоревіталізанти тощо інколи потрапляють не туди, куди мали б. Вони також можують призвести до незворотної втрати зору. Про це розповів офтальмолог вищої категорії, офтальмохірург, кандидат медичних наук, медичний директор клініки VISIOBUD Володимир Мельник, повідомляє ТСН.
За словами медика, однією з найнебезпечніших зон для ін’єкції є міжбрів’я. Під шкірою тут залягають дві крихітні, але надзвичайно важливі артерії - надбрівна та надочноямкова. Саме вони пов’язані з очною артерією, яка живить структури ока, включно з сітківкою та зоровим нервом.
Окрім того, між шкірою та м’язами майже немає амортизуючої тканини - жирової та сполучної, яку мають щоки чи підборіддя. Тому через необережне введення препарат може потрапити не в тканину, а в кровоносну судину або м’язовий шар, де судин ще більше. У результаті порушиться живлення сітківки та зорового нерва. А це призведе до некрозу тканин лоба, утворення трофічних виразок чи рубців та до незворотної сліпоти, але не завжди.
Читайте також: «На мені нічого не тримається»: Кароль зізналася, чи користується вона «уколами краси»
Медик пояснює, що зір може порушитися також після введення рідини в носогубну зморшку. Це відбувається, якщо спеціаліст пошкоджує кутову артерію, або вводить речовину у просвіт судини. Якщо препарат її закупорює, клітини сітківки можуть загинути за 90 хвилин.
Однак, офтальмолог наголошує, що неправильне введення препаратів не завжди призводить до сліпоти. Багато залежить від об’єму препарату, який вводився, та анатомічних особливостей пацієнта. У деяких людей судини розташовані інакше, сполучення між ними менші або мають меншу пропускну здатність, очна артерія має резервне живлення.
За словами лікаря, покладатися на везіння не можна. Спеціаліст, який виконує ін’єкцію, повинен добре знати анатомію м’язів обличчя і мати медичну освіту.
За словами Мельника, у більшості випадків ускладнення виникають відразу. Це можуть бути повна або часткова втрата зору, затуманений зір, сильний біль в оці чи навколо нього, набряк повік, побіління та посиніння шкіри.
Інколи симптоми виникають поступово - за кілька годин після процедури або впродовж дня. За словами медика, такі ознаки не можна ігнорувати, адже навіть незначне погіршення бачення може призвести до втрати зору. Тому слід негайно звертатися до лікаря.
- Нагадаємо, пластичний хірург назвав безопераційні способи збільшення грудей для жінок. Дмитро Слоссер поділився кількома «народними» засобами для цього. За його словами, є харчові продукти, які можуть допомагати збільшувати груди, але користі жінкам від них не буде.