Топ-10 держорганів з найбільшою заробітною платою: Верховна Рада України тільки третя

Загалом середня зарплата в державних органах влади центрального рівня за березень цього року склала 54,22 тис. грн. Це трохи більше, ніж в лютому. Тоді середній розмір становив 51,4 тис. грн. Про це свідчать дані Міністерства фінансів.
Найбільше отримують співробітники Національного агентства з питань запобігання корупції. У середньому заробітна плата у березні там склала 115,9 тис. грн.
На другій позиції – Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Середня заробітна плата там становить 91,3 тис. грн. Замикає трійцю державних органів із найвищою заробітною платою апарат Верховної Ради – там в середньому отримують по 81,5 тис. грн.
Читайте також: Вчителі в Україні мають отримувати щонайменше 24 тисячі гривень: нардеп пояснив, чому це не виконується
Топ-10 державних органів з найбільшою середньою заробітною платою:
- Національне агентство з питань запобігання корупції – 115,9 тис. грн;
- Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) – 91,3 тис. грн;
- Апарат Верховної Ради України – 81,5 тис. грн;
- Антимонопольний комітет України – 81,2 тис. грн;
- Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку – 79,5 тис. грн;
- Міністерство цифрової трансформації України – 65,0 тис. грн;
- Секретаріат Національної тристоронньої соціально-економічної ради – 63,8 тис. грн;
- Секретаріат Кабінету Міністрів України – 62,3 тис. грн;
- Державне управління справами – 61,3 тис. грн;
- Рахункова палата – 60,3 тис. грн.
Трійку державних органів із найменшим середнім розміром зарплат складають Державна служба України у справах дітей (33,9 тис. грн), Державна інспекція енергетичного нагляду України (32,1 тис. грн) та Національна служба посередництва і примирення (29,3 тис. грн).
При цьому у Мінфіні зазначають, що вказаний середньомісячний розмір зарплати включає всі виплати відповідно до норм трудового законодавства. Йдеться, зокрема, про премії, виплату відпускних, матеріальну допомогу тощо.
- Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, що передбачає суттєве підвищення мінімальної зарплати вже з середини літа. Йдеться про зростання з 8000 грн до 10 800 грн – саме стільки, за розрахунками, становить фактичний прожитковий мінімум для працездатної особи.
- На думку авторів документа, збільшення мінімалки має відновити баланс між гарантованими доходами працівників та їхніми базовими потребами. У пояснювальній записці зазначається, що чинний розмір порушує статтю 22 Конституції України.