Вчителі в Україні мають отримувати щонайменше 24 тисячі гривень: нардеп пояснив, чому це не виконується

Аватар Сергій Маламура Сергій Маламура
10
1 голос
Вчителі в Україні мають отримувати щонайменше 24 тисячі гривень: нардеп пояснив, чому це не виконується
Сергій Бабак. Фото: 24 Канал
Згідно із законодавством заробітна плата вчителя найнижчої кваліфікаційної категорії в Україні вже зараз має становити щонайменше 24 тисячі гривень. Однак, у держави нині немає коштів, щоб реалізувати цю норму.

Посадовий оклад педагога найнижчої кваліфікаційної категорії в Україні зараз має становити три розміри мінімальних заробітних плат. Нині це - 24 тисячі гривень. Але проблема в тому, що держава немає необхідних грошей. Про це в інтерв'ю УНН розповів голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак. 

За його словами, це не означає, що є колізія у законодавстві. Проблема, на думку нардепа, у питанні фінансової спроможності держави.

«Тим паче на сьогоднішньому етапі нашої історії, в умовах воєнного стану, вийти на такий, абсолютно правильний і справедливий мінімальний рівень заробітної плати наших освітян», – сказав Бабак.

Читайте також: Яка зарплата в українських IT-фахівців: аналітики назвали суми заробітків вдома та за кордоном

Він розповів, що таку норму про заробітну плату педагогів передбачили у Законі про освіту ще в 2017 році. Прикінцевими положеннями цього документа уряду доручили забезпечити до 2023 року поетапну реалізацію цієї норми. Щорічне збільшення посадового окладу вчителів передбачалось пропорційно зростанню доходів держбюджету.

За словами нардепа, протягом 2017 – 2021 років уряд своїми рішеннями збільшував оплату праці педагогічних і науково-педагогічних працівників. Але подальшій реалізації цієї норми завадило повномасштабне російське вторгнення у 2022 році. Голова парламентського комітету наголошує, що нині серед найвищого керівництва держави немає дискусії щодо того, чи справедливий був би такий рівень заробітної плати для педагогів. 

«Усі однозначно погоджуються з тим, що так має бути. Але наразі ми фінансово не спроможні вийти на визначений базовим законом гідний рівень заробітної плати освітян», – додав Бабак.

  • Нагадаємо, за прогнозуми Нацбанку, в Україні фіксуватимуть подальше зростання заробітних плат у приватному секторі. До цього призводить невідповідність на ринку праці між попитом і пропозицією кваліфікованих робітників. Водночас спостерігається пожвавлення економічної активності. 
  • Як писав BLIK.ua раніше, ринок праці в Україні зазнає змін: роботодавці постійно шукають кадри, пропонуючи конкурентні зарплати та можливості для розвитку.