Україна повернула своїх захисників з російського полону: Зеленський повідомив деталі чергового етапу обміну

Україні вдалося повернути ще більше українських людей додому з ворожого полону, адже сьогодні, 4 липня, відбувся ще один обмін полоненими із Росією.
Офіційно не повідомляється, яка саме кількість людей повернулася.
«Більшість із них перебувала в російському полоні ще з 2022 року. Сьогодні повертаються наші захисники, які боронили Україну в різних регіонах: Донеччина і Маріуполь, Луганщина, Харківщина, Херсонщина», – повідомив президент України Володимир Зеленський.
Читайте також: Міноборони подбає про поранених військових: стартує закупівля «пакунків» на 170 млн гривень – що в них буде
Частина людей, які повернулися додому – це звичайні цивільні, яких росіяни вкрали на окупованих територіях і вивезли з України. Президент ще раз наголосив, що кінцева мета нашої держави полягає у поверненні з полону всіх наших людей.
«Це воїни Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту. А також цивільні. Обміни мають тривати, і я дякую всім, хто це забезпечує. Мета України – звільнити всіх наших людей із російського полону. Дякую кожному, хто допомагає це робити».
Our people are home. Most of them had been held in Russian captivity since 2022.
— Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) July 4, 2025
Today, our defenders who fought for Ukraine in various regions – the Donetsk region and Mariupol, the Luhansk, Kharkiv, and Kherson regions – are coming back. These are warriors of the Armed Forces,… pic.twitter.com/HR6PCPyXGO
- Нагадаємо, 16 травня українська й російська делегації в Стамбулі домовились про масштабний обмін: по тисячі військових з кожного боку. Попередній етап повернення наших людей додому відбувся 26 червня.
- Визволені українські захисники будуть доправлені до медичних центрів для проходження всіх необхідних обстежень та подальшого лікування й медичної реабілітації. Їх забезпечать допомогою, відновлять документи та виплатять належне грошове забезпечення за час перебування у неволі.
Читайте також: «Резерв+» запідозрили у відстеженні геоданих користувачів: що відповіли у Міноборони