Чому Китай направляє своїх солдат на війну в Україну? Іноземний експерт назвав логічну причину

Як повідомляє газета The Hill з посиланням на агенцію Reuters, китайські військові офіцери зі схвалення офіційного Пекіна могли перебувати на боці російських військ, «щоб винести уроки та тактику війни».
За інформацією одного з колишніх працівників західної розвідки заявив в коментарі, ці офіцери «перебувають там абсолютно з дозволу». Джерело агенції додало, що компартія Китаю прагне вивчити досвід ЗС РФ на війні в Україні, щоб передати досвід Народно-визвольній армії Китаю для майбутніх воєн».
«Якщо НВАК зможе засвоїти уроки українського поля битви, вона може значно збільшити свої шанси на швидку перемогу, якщо нападе на Тайвань», - сказав глава Центру міжнародної оцінки та стратегії у Вашингтоні Річард Фішер.
Цілком ймовірно, що китайські офіцери роблять більше, ніж лише спостерігають і доповідають Китаю. Вони також можуть давати поради російській армії, додав він.
Видання пише, що можлива присутність китайських військовиків в Україні могла повторювати долю «китайських народних добровольців», які воювали з миротворчими силами ООН у Північній Кореї, починаючи з 1950 року.
Зокрема серед російських військ, можуть перебувати агенти Міністерства держбезпеки Китаю, які слідкуватимуть за візовими заявками для Росії. На думку аналітика центру Sinopsis Чарльз Бертона, Пекін, ймовірно, знав та схвалював участь їхніх громадян у війні.
«Сі Цзіньпінь керує майже повним наглядом і приділяє особливу увагу взаємодії своїх громадян із близькими партнерами, такими як Росія. Кілька сотень китайців військового віку, які залишили країну, щоб воювати у чужій війні - безперечно, те, про що Пекін міг би знати», - сказав він.
Водночас у Міноборони США припускають, що Росія, Китай та КНДР можуть воювати разом під час наступної війни. Тому Китай, ймовірно, бачить велику перевагу в тому, що китайські війська, нехай і просто найманці, воюють в Україні.
- Нагадаємо, раніше китайський військовополонений Ван Гуанцзюнь, заявив, що велику роль у бажанні піти повоювати за Росію грає пропаганда, яка поширена у китайському інформпросторі.
- Водночас у Росії продовжують заперечувати участь громадян Піднебесної у їхній війні проти України.