Один з останніх проектів «Азовсталі»: в Нідерландах показали фото нового корабля з українського металу

У Нідерландах прибув до домашнього порту новий корабель, при спорудження якого використовували маріупольську сталь. Про це повідомили у групі Метінвест.
Метал із Маріуполя для будівництва корабля поставили ще до початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, у 2020-2021 роках. Застосовували також продукцію італійського заводу Metinvest Trametal.
Судно Den Helder. Фото: Метінвест
За інформацією компанії, судно має довжину майже 180 метрів. Корабель розрахований на основний екіпаж із 76 осіб, з можливістю розміщення ще 80 людей. Одночасно він може обслуговувати до шести кораблів. Здатний перевозити понад вісім мільйонів літрів пального та значні обсяги продовольства, води, боєприпасів тощо.
Читайте також: Як сьогодні виглядає «Азовсталь» у Маріуполі: у мережі показали символ української мужності
Загалом для будівництва Den Helder було використано 5000 тонн сталі Метінвесту: 4760 тонн - з Азовсталі та 240 тонн - з Metinvest Trametal. Розпочали спорудження корабля в грудні 2020 року. У червні 2021-го корпус модульно зібрали, спустили на воду у квітні 2022-го, а до травня 2023 року було завершено основні роботи.
«Це один із останніх проєктів, у яких використано сталь Азовсталі, і такі новини для нас особливо важливі – як нагадування про значення роботи нашої команди і добра згадка про Маріуполь», - зазначила начальник відділу зовнішніх закупівель Метінвест-СМЦ Наталя Кривошей.
Нині корабель прибув до Фліссінгена для фінального оснащення. Його офіційно зарахують до складу флоту 1 жовтня 2025 року під назвою HNLMS Den Helder. А його повноцінне розгортання заплановане на середину 2026 року.
- Нагадаємо, російські окупанти почали активно штурмувати Азовсталь 19 квітня 2022 року. Українські військові продовжували оборонятися, а загарбники руйнували комбінат авіаударами. 4 травня 2022 року окупанти прорвалися на територію заводу.
- На початку травня 2022 року Україна та Росія за підтримки ООН домовилися про евакуацію цивільних, які ховались у бомбосховищах підприємства.
- 17 травня частину українських військових було евакуйовано на окуповані РФ території по гуманітарному коридору, для подальшої доставки на підконтрольну українській владі територію.
- Командування полку «Азов» залишилося на території заводу до 20 травня 2022 року і потрапило в полон Росії.