Київстар запустив тестову 5G-зону в Києві: де доступна нова технологія
Йдеться не про повноцінний комерційний запуск, а про пілотний проєкт, у межах якого оператор перевіряє роботу технології в реальних умовах. Про це повідомляє пресслужба оператора.
Стверджується, що тестова зона мережі зафіксована в районі головного залізничного вокзалу Києва. Мережа працює у режимі 5G NSA у діапазоні n78 із використанням обладнання Ericsson.
Доступ до тестового 5G мають лише абоненти, які перебувають у межах тестової зони, мають смартфон із підтримкою 5G та використовують SIM або eSIM із підтримкою 4G/LTE.
Окремого підключення послуги не потрібно – достатньо технічної сумісності та перебування в зоні покриття.

Ілюстративне фото: Соцмережі
Раніше «Київстар» запускав 5G мережу у Львові, Харкові та Бородянці Київської області. У Львові тестову зону також розширювали до території залізничного вокзалу.
Компанія наголошує, що наразі це лише тестування, тоді ж як повноцінне розгортання 5G в Україні буде залежати від регуляторних рішень, технічної готовності мереж та безпекової ситуації в країні.
Поки що для більшості користувачів основною технологією для мобільного інтернету лишається 4G.
Читайте також:
- Київстар розширив можливості Starlink Direct to Cell - тепер абоненти можуть користуватися Viber, WhatsApp та Google Maps у місцях без наземного покриття.
- Користувач Київстару звинувачує компанію в таємному підключенні платних підписок на сервіс App Club через натискання на рекламу. Київстар запевняє, що це частина підписки на ігри з безкоштовним трафіком, але користувачі повинні бути обережними з рекламою.
- У мережі з’явилися повідомлення про нібито відключення мобільного зв’язку під час повітряних тривог, однак у ЦПД цю інформацію спростували.