ОАЕ впровадило штучний інтелект у державну службу: ЗМІ повідомили, які напрямки охопить нововведення

За інформацією Financial Times, прем'єр-міністр ОАЕ шейх Мохаммед бін Рашид Аль Мактум сказав, що система на основі ШІ скоротить час підготовки законів на 70%. Для цього Дубаї формують масштабну базу даних, яка охоплюватиме всі федеральні та місцеві акти, судові рішення та інформацію з держсервісів.
Алгоритм аналізуватиме ці документи, самостійно пропонуватиме зміни та оцінюватиме їхній вплив на економіку і суспільство.
Минулого тижня уряд офіційно створив Офіс регуляторного інтелекту, який відповідає за впровадження технологій. За словами аль Мактума, цей крок допоможе зберегти конкурентоспроможність законодавчої бази країни й водночас адаптувати її до майбутніх викликів.
Попри амбітність проєкту, експерти застерігають щодо ризиків. Оксфордський дослідник Вінсент Штраб наголошує, що покладатися виключно на штучний інтелект у сфері законодавства небезпечно, оскільки система може генерувати нестабільні або вигадані результати.
Наразі жодна країна не використовувала штучний інтелект для повномасштабного переписування законів - переважно його застосовують як допоміжний аналітичний інструмент.
- Нагадаємо, авіакомпанія Airbus скоротила свій амбітний проєкт «зеленого» літака на водневій тязі, відтермінувавши вихід першого пасажирського авіалайнера з водневим двигуном до середини 2040-х років.
- Водночас китайські компанії Huawei та China Unicom спільно запустили перший у світі широкосмуговий зв'язок 10G у Сюнані, швидкість якого при вимірюванні перевищила 9800 Мбіт/с.