«Лебедина пісня»: Європейська космічна агенція показала знімки унікальної «смерті зірки» з телексопа Габбла

Як заявили в агенції, отримане зображення з величезними хмарами іонізованих атомів і молекул, які викинула в космос вмируща зірка, було планетарною туманністю Kohoutek 4-55, яка розташована за 4 600 світлових років від Землі у сузір’ї Лебедя.
Планетарні туманності виникають, коли великі зірки дають своє «прощальне шоу», перед тим, як згаснути. Наприкінці життя зірка стає червоним карликом, який згодом «вичерпує все своє паливо» й скидає останні шари газу, а його щільне ядро стискається ще більше, запускаючи фінальний спалах ядерного синтезу.
Тоді оголене ядро розігрівається до надзвичайно високих температур, і випромінює ультрафіолетове світло, яке збурює газові хмари навколо. Молекули в газі іонізуються та починають світитися.
Така фаза активного синтезу триватиме тільки десятки тисяч років, а потім залишить по собі білого карлика — зорю, що вже ніколи не зможе освітити свої хмари.
- Нагадаємо, раніше стало відомо, що на орбіті інтенсивно зростає кількість так званого космічного сміття, яке незабаром може стати значною проблемою для нових запусків, у тому числі пілотованих місій.
- Також ми повідомляли, що японська корпорація Honda спільно з космічними технологічними компаніями Sierra Space та Tec-Masters відправить на Міжнародну космічну станцію свою систему електролізу води під високим диференціальним тиском.