Верещук заявила про запуск реформи спротиву: нові закони мають перевести всю країну в режим бойової готовності

Українців хочуть готувати до війни змалку – у травні до Верховної Ради надійде пакет законопроєктів, які мають закласти основу системи національного спротиву. Про це повідомляє Blik.ua з посиланням на заяву заступниці керівника Офісу Президента Ірини Верещук.
За її словами, мова йде не просто про зміну законів, а про створення нової екосистеми – такої, що має підготувати усе цивільне населення до війни.
«Ми створюємо нову екосистему підготовки усього цивільного населення до спротиву ворогу. Це додатково та паралельно з базовою військовою підготовкою чоловіків до служби у війську», – пояснила Верещук.
Вона зазначила, що відповідну законотворчу стратегію обговорювали в Офісі Президента за участі Міноборони, Генштабу ЗСУ, Міносвіти та представників громадського сектору.
Окрема увага – центрам підготовки громадян. Їх створення вже передбачено урядовою постановою, яка затверджує правила їхньої роботи та відбір керівників.
Ці центри мають з’явитися в усіх регіонах країни. Призначати їхніх керівників будуть обласні ради, а контролюватиме ефективність – Міноборони. Інструкторами обіцяють робити ветеранів. Президент Зеленський ще раніше доручив створити мережу таких осередків.
Втім, ідея не всім припала до душі. У парламенті вже чути різку критику.
«Як завжди в ОП продукують ідіотизм. Вони не займаються розбудовою армії чи створенням системи рекрутингу, не думають про зарплати військовим. Вони вигадують незрозумілі ініціативи», – обурився у своєму Telegram нардеп Олексій Гончаренко з «Європейської солідарності».
Він переконаний, що замість стратегічних рішень влада знову зосередилася на популізмі.
Та попри скандали, в ОП налаштовані рішуче. Верещук наголосила: підготовка суспільства до війни – це умова виживання держави. Додавши, що так закладається фундамент на багато років вперед.
- Нагадаємо, заступник міністра юстиції України Євген Пікалов нещодавно повідомив, що 20-30% від загальної кількості засуджених громадян нашої держави можуть бути долучені до лав Збройних сил.
- Також ми повідомляли, що у Верховній Раді пропонують звільнити від кримінальної відповідальності військових, які повернулися до служби після самовільного залишення частини (СЗЧ).
Читайте також: «Перешкодою є Путін»: Келлог висловився щодо 30 денного перемир'я між РФ та Україною