Історичний крок: Німеччина вперше з часів Другої світової розміщує війська в Литві

Аватар Кирило Гапонов Кирило Гапонов
11
1 голос
Історичний крок: Німеччина вперше з часів Другої світової розміщує війська в Литві
Німеччина вперше з часів Другої світової розгортає власні війська в іншій країні. Фото: LRT
Німеччина офіційно розпочала постійне розгортання військової частини в Литві. Це історичне рішення є частиною зусиль з посилення східного флангу НАТО у відповідь на російську агресію проти України.

У вівторок, першого квітня, під час урочистої церемонії неподалік Вільнюса, було розгорнуто німецьку 45-ту бронетанкову бригаду чисельністю 5000 осіб. Там представили герб новоствореної бригади, офіційно затвердили її тимчасовий штаб і призначили командувача – бригадного генерала Крістофа Хубера. Пише BLIK з посиланням на Politico.

«Наша мета – гарантувати захист, свободу й безпеку литовських союзників на східному фланзі НАТО. Захищаючи їх, ми водночас захищаємо і Німеччину», – наголосив генерал у коментарі агентству dpa.

Відхід від попередньої політики

Плани щодо постійної присутності Німеччини в Литві були озвучені ще у 2023 році, що стало відходом від попередньої обережної оборонної політики Берліна.

Очікується, що повної бойової готовності підрозділ досягне до 2027 року. Постійна база розміщення буде збудована в Руднінкаї – на південь від Вільнюса. Наразі підрозділи працюють із тимчасових баз.

Реакція на розгортання

Розгортання німецьких військ в Литві викликало неоднозначну реакцію. Деякі експерти вважають, що це необхідний крок для стримування російської агресії. Інші ж висловлюють занепокоєння щодо можливої ескалації напруженості в регіоні.

«Це історичний момент для Литви та НАТО, – вважає військовий експерт Лінас Кояла. – Це чіткий сигнал Росії, що ми готові захищати кожен дюйм території Альянсу».

Однак, деякі політики висловлюють побоювання, що розгортання німецьких військ може спровокувати Росію на подальші агресивні дії.

«Ми повинні бути обережні, щоб не дати Росії приводу для ескалації, – зазначає депутат Сейму Литви Матас Малдейкіс. – Ми повинні продовжувати діалог з Росією, але водночас демонструвати нашу рішучість захищати себе».

Читайте також: Військова загроза від Росії: ще одна країна НАТО хоче вийти з договору про заборону протипіхотних мін