Військова загроза від Росії: ще одна країна НАТО хоче вийти з договору про заборону протипіхотних мін

Про наміри Фінляндії вийти з конвенції про заборону протипіхотних мін та збільшити оборонні видатки оголосив прем'єр-міністр країни Петтері Орпо, повідомляє Reuters.
Минулого місяця про вихід з конвенції заявили країни Балтії Естонія, Латвія і Литва. Причиною назвали військову загрозу з боку сусідньої Росії.
Видання зазначає, що, вийшовши з договору 1997 року, Фінляндія, яка охороняє найпротяжніший кордон НАТО з Росією, могла б знову почати накопичувати міни, щоб використати в разі виникнення необхідності.
Читайте також: Зеленський переговорив з президентом Фінляндії: Стубб розповів йому про зустріч з Трампом
За словами Орпо, безпосередньої військової загрози його країні немає, але Росія становить довгострокову загрозу для всієї Європи.
«Вихід з Оттавської конвенції дасть нам можливість більш гнучко підготуватися до змін у сфері безпеки», - зазначив прем’єр.
Він також оголосив, що Фінляндія збільшить свої витрати на оборону щонайменше до 3% від валового внутрішнього продукту до 2029 року. Ці витрати на той час зростуть приблизно на 3 млрд євро.
Видання наголошує, що ця заява прозвучала на тлі активізації президентом США Дональдом Трампом зусиль з припинення війни Росії проти України. Це призвело до зростання побоювань у Польщі та країнах Балтії щодо ймовірної агресії РФ проти них.
- Нагадаємо, президенти Сполучених Штатів Америки та Фінляндії Дональд Трамп та Александр Стубб у суботу, 29 березня зустрілися у Флориді, зіграли в гольф та обговорили питання війни в Україні.