Україна в ЄС – одразу після війни? Шмигаль озвучив амбітний план

Як повідомляє BLIK з посиланням на кореспондента РБК-Україна, за словами Шмигаля, Україна та ЄС успішно завершили двосторонній скринінг за трьома переговорними кластерами:
- «Основи»;
- «Внутрішній ринок»;
- «Зовнішні відносини».
Уряд України очікує, що ці переговорні кластери будуть відкриті в першій половині 2025 року.
«У 2025 році наша мета – відкрити всі шість кластерів переговорів про приєднання одночасно. Ми активно працюємо над досягненням цієї мети. Я впевнений, що для досягнення цієї мети не існує жодних реальних перешкод – необхідні тільки політична воля і загальна прихильність до наполегливої роботи», – наголосив прем'єр.
Шмигаль нагадав, що Україна довела, що може рухатися «з безпрецедентною швидкістю» і досягати результатів не за роки, а за місяці.
«Я твердо вірю, що Україна стане членом ЄС відразу після закінчення повномасштабної війни», – зазначив Шмигаль.
Україна з початку повномасштабної війни з Росією значно просунулася на шляху до членства в ЄС. Зокрема, торік лідери країн блоку схвалили початок вступних переговорів з Україною.
Європейський Союз поки що не коментував заяву Шмигаля. Однак, раніше представники ЄС неодноразово заявляли, що підтримують євроінтеграційні прагнення України.
Деякі експерти вважають, що Україна має реальні шанси на вступ до ЄС одразу після закінчення війни. Інші ж вважають, що цей процес може зайняти більше часу.
«Україна продемонструвала свою відданість європейським цінностям та реформам. Якщо війна закінчиться найближчим часом, то Україна може стати членом ЄС вже через кілька років», – вважає політолог Володимир Фесенко.
Однак, деякі експерти застерігають, що Україні ще потрібно буде виконати ряд вимог ЄС, зокрема, щодо боротьби з корупцією та реформи судової системи.
- Нагадаємо, нещодавно ми писали, що Україна досягла повної відповідності у зовнішній політиці та оборонній стратегії Європейського Союзу. Це історичний показник, який свідчить про рішучу інтеграцію нашої держави до європейської спільноти.
- Також ми писали, що Угорщина залишається однією з головних перешкод на шляху приєднання нашої країни до європейського блоку, проводячи відверто ворожу політику та організовуючи різноманітні опитування з метою дискредитації України та українців в очах власного населення.
Читайте також: «Не маємо робити помилку»: у Єврокомісії відреагували на угорський референдум про членство України в ЄС