Угорщина проти України: сім «ризиків» вступу до ЄС, що лякають угорців

Аватар Кирило Гапонов Кирило Гапонов
17
1 голос
Угорщина проти України: сім «ризиків» вступу до ЄС, що лякають угорців
Речник Уряду Угорщини Золтан Ковач. Фото: РБК-Україна
Угорський уряд перед національним опитуванням розсилає громадянам список причин не підтримувати вступ України до ЄС, аргументуючи це фінансовими, сільськогосподарськими та безпековими «ризиками».

Угорський уряд у бюлетені для опитування своїх громадян щодо членства України в ЄС додав інформаційний листок, у якому перерахував сім «ризиків» вступу України до ЄС. Про це повідомив речник Уряду Угорщини Золтан Ковач на своїй сторінці у соцмережі Х. Пише BLIK.

Зазначається, що разом з бюлетенями для національного опитування влада Угорщини надішле своїм громадянам перелік «контраргументів» проти вступу України до Євросоюзу.

«Незабаром угорці отримають свої пакети документів для голосування щодо членства України в ЄС. Вони містять короткий огляд 7 ключових ризиків вступу – питань, що безпосередньо впливають на майбутнє Угорщини і які мають бути ретельно зважені перед прийняттям рішення», – йдеться у дописі Ковача.

У переліку цих пунктів, які подаються майже без пояснень, йдеться про фінансовий та сільськогосподарський ризик. Мовляв, ЄС у разі вступу України спрямував би на неї кошти, і це залучило б до боргів Будапешт, оскільки Брюссель хоче загальних запозичень. Також стверджується, що угорські фермери нібито втратять субсидії через перенаправлення європейських коштів.

Наступний контраргумент – щодо «харчової безпеки» – сформульовано так:

«В Україні використовуються генетично модифіковані культури та заборонені хімікати, що загрожує якості харчових продуктів».

Є у списку і про «безпековий ризик». Щоправда, в цьому пункті не згадується війна РФ проти України, а заявлено, що нібито «до війни Україна була центром організованої злочинності», і «зброя може потрапити не в ті руки».

Ще один із пунктів звучить так:

«Дешева українська робоча сила може знизити заробітну плату, поставити під загрозу робочі місця та пенсії».

Також у списку міститься псевдоаргумент про те, що «в Україні не вистачає обов'язкової вакцинації, що загрожує здоров'ю населення в умовах відкритих кордонів». Цей пункт особливо кричущий – насправді в Україні потрібна обов'язкова вакцинація дітей перед садом та школою та існує національний календар щеплень.

Останній пункт лякає тим, що «поспішний вступ України» до ЄС нібито поставить під загрозу виплату так званої 13-ї пенсії.

Читайте також: Україна синхронізувала зовнішню політику з ЄС: відповідність сягнула 100%