«Не маємо робити помилку»: у Єврокомісії відреагували на угорський референдум про членство України в ЄС

Аватар Сергій Маламура Сергій Маламура
12
0 голосів
«Не маємо робити помилку»: у Єврокомісії відреагували на угорський референдум про членство України в ЄС
Єврокомісія відреагувала на заяви Угорщини. Фото: Getty Images
У Єврокомісії прокоментували намір угорського уряду провести консультативне опитування щодо майбутнього членства України в ЄС. Там вважають такий крок внутрішнім питанням Угорщини.

Консультативне опитування, ініційоване урядом Віктора Орбана, є внутрішньою справою Угорщини. Однак, Україна належить до європейської родини і її членство в ЄС зміцнить безпеку усього континенту. Про це під час брифінгу в Брюсселі заявив речник Єврокомісії Маркус Ламмерт, повідомляє Укрінформ.

«З нашої сторони позиція чітка: розширення є і залишається пріоритетом для цієї Європейської комісії. Україна належить до європейської родини, і саме тому ЄС відкрив переговори про входження з Україною у червні 2024 року», - сказав Ламмерт.

Читайте також: ЄС зможе приймати рішення без Угорщини: майбутній канцлер Німеччини готує нові пропозиції

За словами речника, Україна довела свою рішучість просуватися шляхом входження до ЄС. Київ досягає значних результатів у реформах з перетворення країни, водночас продовжуючи боротися за власне виживання та обороняючись проти російської агресії.

«Політика розширення ЄС більш ніж будь-коли раніше є стратегічною інвестицією у довгостроковий мир, стабільність, добробут та безпеку усього нашого континенту. Ми не маємо робити помилку – йдеться про нашу власну безпеку, оскільки не буде європейської безпеки без безпеки України», - зазначив Ламмерт.

Він також наголосив, що розширення ЄС відповідає інтересам нових та нинішніх країн-членів. 

  • Нагадаємо, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан послідовно виступає проти будь-яких зусиль щодо збільшення військової допомоги або просування заявки України на членство в Європейському Союзі. 
  • Раніше західні ЗМІ писали, що у Євросоюзі знайшли спосіб не зважати на постійні вето Угорщини у питаннях щодо підтримки України.