ЄС зможе приймати рішення без Угорщини: майбутній канцлер Німеччини готує нові пропозиції

Аватар Сергій Маламура Сергій Маламура
14
0 голосів
ЄС зможе приймати рішення без Угорщини: майбутній канцлер Німеччини готує нові пропозиції
Фрідріх Мерц. Фото: dpa
Фрідріх Мерц, який невдовзі обійме посаду канцлера Німеччини, вже заявив про намір його уряду активізувати вплив на країни, які нехтують демократичними принципами. Він, зокрема, натякає на уряд Угорщини.

На думку Фрідріха Мерца, Європейський Союз має домогтися посилення заходів щодо країн, які нехтують спільними демократичними цінностями. Як, наприклад, Угорщина під керівництвом Віктора Орбана. Про це пише Politico.

Видання зазначає, що в рамках коаліційної угоди між консерваторами Мерца та Соціал-демократичною партією (СДПН) Олафа Шольца, Німеччина тиснутиме на ЄС, аби домогтись призупинення фінансування та права голосу для держав, які порушують основоположні принципи, зокрема, верховенство права. 

У документі прямо не називають Угорщину, але проєкт угоди вказує на неї як на країну, що протягом багатьох років піддається критиці за звинуваченням у порушенні свободи преси та обмеженні незалежності суддів.

Читайте також: Трамп збирається посилити Орбана? Він може перемістити війська в Угорщину

Тиск на такі країни, як Угорщина має стати частиною ширшого пакета питань, включаючи міграційну політику та екологічні ініціативи. 

«Чинні захисні інструменти - від судових розглядів про порушення та утримання коштів ЄС до призупинення членських прав, таких як право голосу в Раді ЄС - повинні застосовуватися набагато послідовніше, ніж раніше», - йдеться у проєкті коаліційної угоди.

Ще одним пунктом розбіжностей між ЄС та урядом Угорщини називають дружність Орбана до Москви. Зазначається, що Будапешт неодноразово використовував своє право вето, щоб заблокувати санкції проти російських олігархів і воєначальників.

Тому новий німецький уряд хоче «виступати за розширення голосування кваліфікованою більшістю в Раді ЄС, особливо з певних питань Спільної зовнішньої та безпекової політики (СЗБП), таких як запровадження санкцій». Це дозволило б приймати рішення без необхідності схвалення Угорщини.

  • Раніше західні ЗМІ писали, що у Євросоюзі знайшли спосіб не зважати на постійні вето Угорщини у питаннях щодо підтримки України. 
  • Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан послідовно виступає проти будь-яких зусиль щодо збільшення військової допомоги або просування заявки України на членство в Європейському Союзі.