У ЄС хочуть розширити повноваження поліції: деталі рішення Єврокомісії

Аватар Ілля Рябінін Ілля Рябінін
15
0 голосів
У ЄС хочуть розширити повноваження поліції: деталі рішення Єврокомісії
Французькі поліцейські. Фото: агенція Reuters
Єврокомісія планує розширити повноваження поліції, для того, щоб протидіяти загрозам з боку держав, які тісно співпрацюють з кримінальними угрупованнями. Це стосується, зокрема й Росії.

Як інформує Financial Times, Єврокомісія хоче розширити поліцейські повноваження для боротьби з гібридними загрозами, зокрема з частими випадками кібератак, дезінформації та організованої злочинності.

Також Брюссель хоче посилити можливості ЄС у боротьбі з тероризмом та організованою злочинністю, розширивши санкції та надавати правоохоронцям доступ до банківських операцій підозрюваних.

«Цей план з посилення внутрішньої безпеки ЄС збігається в часі з тим, як Європа паралельно працює над зміцненням оборони, щоб краще протистояти зовнішнім загрозам і менше покладатися на допомогу США», - пише видання.

Також зазначається, що через злочинність може постраждати критична інфраструктура Європи, можуть бути пошкоджені ланцюги постачання, зокрема існує ризик викрадення секретних даних для дестабілізації ситуації. Тож ЄС потрібно готуватися до цих загроз.

Пропозиція Брюсселя також включає створення спільної європейської системи, яка відстежуватиме прибутки від організованої злочинності та джерела фінансування тероризму. Це дасть поліції більше можливостей перевіряти банківські рахунки підозрюваних. Частину таких інструментів для боротьби з тероризмом хочуть застосувати й в інших сферах внутрішньої безпеки.

Проте деякі країни можуть бути проти - особливо ті, де сильніше дотримуються прав людини, й не допустять більшої поліцейської реакції.

Водночас як пише видання, надання поліції розширених повноважень розповсюдиться й на онлайн-комунікації, месенджери та електронну пошту. Правозахисники можуть бути проти таких ініціатив, через втручання у приватне життя. Але Брюссель вважає, що це потрібно, бо злочинці використовують шифрування та сучасні технології, щоб уникати відповідальності.