Болгарія пропонує спільно керувати ситуацією в Чорному морі: деталі ініціативи

Болгарія висунула ініціативу створити багатонаціональний штаб для координації ситуації в Чорному морі після можливого припинення вогню. Про це сьогодні, 27 березня, на полях саміту «коаліції охочих» заявив прем’єр-міністр Болгарії Росен Желязков у інтерв'ю каналу Freedom, повідомляє BLIK.
Він підкреслив, що питання стабільності Чорноморського регіону є надзвичайно важливим, і його треба вирішувати з урахуванням довгострокових гарантій безпеки для України та Європи.
«Важливим є питання наслідків припинення вогню та Чорноморського регіону загалом, оскільки це стосується не тільки прибережних держав, а й усіх країн, що взаємодіють із Чорним морем», – зауважив прем’єр Болгарії.
За його словами, в контексті забезпечення безпеки важливу роль відіграють спільні зусилля Туреччини, Болгарії та Румунії в координації процедур розмінування у Чорному морі, а також в моніторингу морського трафіку.
Желязков запропонував створити багатонаціональний штаб саме в Болгарії для координації моніторингу ситуації після припинення вогню. Він підкреслив, що основними напрямами діяльності штабу будуть контроль за торгівлею, морський контроль суден і їх вантажів, а також забезпечення безпеки підводної інфраструктури, яка є критично важливою для країн, що розташовані на узбережжі Чорного моря.
«Необхідно забезпечити постійну координацію та моніторинг в умовах припинення вогню, щоб запобігти будь-яким ворожим діям», – наголосив прем’єр Болгарії.
Він зазначив, що для встановлення міцного миру в регіоні важливо мати ефективний механізм, який забезпечить безпеку як для України, так і для Європи в цілому.
Ідея створення такого штабу отримала підтримку від ряду європейських партнерів, які визнають важливість стабільності Чорноморського регіону, що є стратегічно важливим для безпеки Європи.
Желязков акцентував, що Болгарія готова бути активним учасником у забезпеченні миру та безпеки в Чорному морі, і ця ініціатива є важливою складовою для подальшої координації в післявоєнний період.
- Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що до майбутньої миротворчої місії може приєднатися Греція, але за певних умов.
- Також ми писали, що на сьогоднішньому саміті «коаліції охочих» у Парижі буде обговорюватися це питання за версією міністра закордонних справ України Андрія Сибіги.
Читайте також: Зеленський прокоментував саміт «коаліції охочих»: президент України зробив заяву про зустріч у Парижі