Греція готова відправити миротворців в Україну: висунуто три ключові умови

Аватар Кирило Гапонов Кирило Гапонов
12
1 голос
Греція готова відправити миротворців в Україну: висунуто три ключові умови
Грецькі морські піхотинці. Фото: Mass Communication Specialist 1st Class Jenniffer Rivera
Греція може долучитися до миротворчої місії в Україні, але лише за певних умов. Афіни наполягають на угоді про припинення вогню, виключенні можливості дислокації на окупованих територіях та чіткій стратегії відступу.

Грецька влада готова підтримати міжнародну миротворчу місію в Україні, але лише за трьох обов’язкових умов. Як повідомляє видання BLIK з посиланням на Ekathimerini, Афіни розглядають варіант направлення своїх військових, якщо:

  • В Україні буде підписано угоду про припинення вогню.
  • Грецькі війська не будуть розміщені на території, яку Афіни вважають російською (ймовірно, йдеться про тимчасово окуповані території).
  • Буде розроблено чітку стратегію відступу грецьких військових у разі відновлення бойових дій.

Очікується, що прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс підтвердить ці умови під час саміту в Парижі, де лідери так званої «Коаліції охочих» обговорять гарантії безпеки для України.

Наразі невідомо, якою саме буде роль Греції у потенційній миротворчій місії. Один із варіантів – розміщення контингенту на українській території. Інший – участь у патрулюванні Чорного моря грецькими ВМС. Однак останній варіант ускладнюється через те, що Туреччина, посилаючись на Конвенцію Монтре, пропонує взяти на себе командування морською частиною операції.

Відповідно до цього документа, лише прибережні держави мають повний доступ до Чорного моря, а для інших існують часові обмеження. Туреччина запропонувала очолити морську миротворчу місію спільно з Болгарією та Румунією.

Греція зважує всі ризики, оскільки участь у миротворчій місії поза межами НАТО не гарантує колективного захисту іноземних військ. Особливо це стосується потенційного розгортання сил у зонах підвищеної небезпеки. Місце розташування миротворчого контингенту матиме ключове значення, адже ризики в східних регіонах України значно вищі, ніж у Києві, Львові чи Одесі.

Читайте також: Зеленський прокоментував саміт «коаліції охочих»: президент України зробив заяву про зустріч у Парижі