Прихована небезпека: вчені назвали інфекцію, що загрожує дітям ще з материнської утроби

Якщо діти інфікуються сифілісом від матері під час вагітності, вони вже з перших днів життя борються з прихованою небезпекою. Інфекція може вплинути на все подальше життя дитини. Про це повідомила Лондонська школа гігієни і тропічної медицини (LSHTM), яка провела дослідження спільно з бразильським Центром інтеграції даних і знань у галузі охорони здоров’я (CIDACS).
Було проаналізовано медичні карти понад восьми мільйонів дітей у Бразилії. Науковці з’ясували, що у немовлят, яким при народженні було діагностовано вроджений сифіліс, ризик потрапити до лікарні у перші п’ять років життя зростає у шість разів. При цьому в перший місяць їхнього життя ризик госпіталізації зростає в 11 разів.
Читайте також: До уваги тютюнозалежним і не лише: американські вчені назвали 5 ранніх симптомів раку легенів
Вчені нагадують, що сифіліс, спричинений бактерією Treponema pallidum, передається плоду через плаценту. Це може призвести до мертвонароджень та передчасних пологів, а також до глухоти, сліпоти та неврологічних ускладнень. Окрім того, інфекція може спричинити пожиттєві скелетні деформації у дітей.
За словами науковців, навіть лікування матері під час вагітності не завжди запобігає інфікуванню дитини. Так, за даними ВООЗ, у 2022 році було зафіксовано 700 тисяч випадків вродженого сифілісу. Це спричинило десятки тисяч смертей серед немовлят.
«Інфекції сифілісу можна як запобігти, так і вилікувати, і все ж ми продовжуємо бачити тисячі жінок і дітей, які серйозно постраждали від цього захворювання щороку», - наголосила доктор Енні Да Пайшао Круз.
Зважаючи на це, вона закликає до розширення ініціатив у сфері громадської охорони здоров’я. Вони мають охоплювати не лише пренатальне тестування, а й комплексні профілактичні заходи ще до настання вагітності.
- Американські вчені презентували інноваційну чоловічу контрацепцію – негормональні таблетки з ефективністю 99%. Препарат не має серйозних побічних ефектів і відновлює фертильність після припинення прийому. Перша фаза клінічних випробувань успішно завершена.