У Раді закликали виробників ліків активніше долучатися до зниження цін: ключовий фактор – конкуренція

Як повідомляє Blik.ua з посиланням на слова народної депутатки, процес зниження вартості ліків має бути комплексним і включати не лише державу, а й фармвиробників, дистриб’юторів та аптеки.
«Я вважаю, що виробники ліків могли б відігравати більшу роль у забезпеченні доступних цін, особливо в контексті соціальної відповідальності», – зазначила Вагнєр.
Вагнєр наголосила, що конкуренція є ключовим інструментом для зниження цін на медикаменти. Водночас вона попередила про ризики адміністративного втручання в ціноутворення лише на рівні аптек, що може призвести до негативних наслідків для фармацевтичного ринку країни.
Депутатка також зазначила, що вони запропонували регуляторним службам і Антимонопольному комітету провести дослідження щодо ціноутворення фармацевтичних виробників. Вагнєр очікує на звіти цих органів у другій половині квітня.
Особливу увагу вона звернула на ситуацію в прифронтових регіонах, зокрема на Херсонщині.
«Частина аптек дійсно закривається або вже закрилася. Це загрозлива ситуація, особливо для малих аптек і мобільних аптечних пунктів», – повідомила Вагнєр.
Вона підкреслила, що міністерство охорони здоров'я (МОЗ) повинне вжити заходів для підтримки аптечної інфраструктури, щоб забезпечити доступ до ліків у зонах підвищеного ризику.
- Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко спростував поширену думку про те, що в Україні ціни на ліки зростають, а лікарні не можуть їх закупити через нові правила регулювання фармацевтичного ринку.
- Також раніше політолог Кирило Сазонов заявляв, що виробники лікарських засобів не поспішають виконувати рішення РНБО щодо зниження цін на свою продукцію, а здешевшають лише ті препарати, які не є критичними.
Читайте також: 100 млн євро на оновлення лікарень: яка з країн ЄС готова зробити щедру пожертву Україні