Економічний абсурд чи стратегічна помилка: чому Україна купує газ у агресора замість власного

Україна, попри активне нарощування імпорту газу, продовжує блокувати видобуток блакитного палива власними підприємствами. Така ситуація виникла через значні пошкодження нафтогазової інфраструктури під час російських ударів. Про це в інтерв'ю Forbes Ukraine заявив генеральний директор групи Smart-Holding Іван Герасимович, передає BLIK.
За його словами, Україна змушена закуповувати газ у сусідніх країнах, таких як Словаччина та Угорщина. Однак, за його припущенням, цей газ насправді є російським, і гроші за нього в кінцевому підсумку надходять до держави-агресора, яка продовжує фінансувати війну проти України.
«Подивіться, що відбувається – газу у нас немає, дуже великі пошкодження газової інфраструктури, але, замість того, щоб розблокувати український бізнес і дозволити нам добувати газ, ми вимушені, як держава, купувати газ. Де? В Угорщині і Словаччині. А звідки вони беруть цей газ? Відповідь очевидна», – зазначив він.
За словами Герасимовича, це не лише економічно неефективно, але й нерозумно, оскільки кошти за російський газ потрапляють до Москви, що дозволяє їй продовжувати випускати зброю та здійснювати обстріли української енергетичної інфраструктури.
«Ми платимо за цей газ, і гроші по колу приходять до москалів, які потім луплять по нашій газовій інфраструктурі», – додав він.
Проблема посилилася через санкції, накладені на засновника Smart-Holding Вадима Новинського, що призвели до призупинення дії спецдозволів на видобуток газу. Як результат, кілька місяців підприємства не ведуть видобуток і не наповнюють бюджет податками.
Герасимович підкреслив, що це завдає шкоди як бізнесу, так і державі, адже Україна втрачає можливості для самостійного забезпечення газом і отримання податкових надходжень.
«Чому не застосувати механізм, який дасть можливість бізнесу працювати? Навіщо робити так, що персональні обмежувальні заходи призводять до закриття бізнесу, позбавлення людей робочих місць і, відповідно, Україна, як держава, втрачає податки, збори і газ?» – резюмував директор Smart-Holding.
- Нагадаємо, раніше ми писали, що через часті російські обстріли в Україні спостерігаються критично низькі запаси газу. Це, у свою чергу, призвело до передчасного завершення опалювального сезону в містах країни.
- Також ми згадували, що у зв'язку з критичною нестачею газу уряд Норвегії спрямував 90 мільйонів євро на закупівлю палива для України.
Читайте також: Росія знову порушує перемир'я: Президент України вимагає реакції США