«Приручення» погоди: у Японії створили спецдрон, який здатен захистити від негативного впливу грози
Як повідомляє інтернет-портал Tomshardware, дрони виробництва Nippon Telegraph and Telephone Corporation (NTT) використовують першу у світі систему наведення блискавок. Це дозволяє безпілотникам NNT літати у грозозахисних клітках.
«Після успішних випробувань на початку цього року є надія, що мережі цих безпілотників можна буде встановити в містах і ключовій інфраструктурі як профілактичний засіб захисту», - йдеться у матеріалі.
Для цього 13 грудня 2024 року японці провели експеримент, щоб з’ясувати, чи можна використовувати дрони для запобігання пошкодженню від блискавки. Компанія використовувала наземне обладнання для моніторингу, щоб визначити рівень небезпеки від блискавки на місцевості. Коли наближалися грозові хмари та спостерігалися коливання електричного поля, на перехоплення відправили дрон, оснащений громовідводом та захистом від блискавок.
Дрон піднявся на висоту 300 метрів, щоб наблизитися до ймовірної грозової хмари. NTT стверджує, що фахівці спостерігали потужний електричний імпульс і стверджують, що досягли «першої у світі успішної індукції блискавки за допомогою дрона».
Коли блискавка вдарила в дрон, він міг продовжити політ завдяки захисту клітки, хоча вона частково й розплавилася.
«Ключовим є те, що безпілотник міг залишатися в повітрі після блокування», - кажуть в NTT і додають, що успішно випробували їх на вибухах до 150 000 ампер.
Компанія планує вдосконалювати свої безпілотні літальні апарати, що запускають блискавку та наводять її. Японці планують зокрема покращити точність прогнозування розташування блискавки, а також провести дослідження та розробку накопичення енергії блискавки, яка безпечно відводиться.
- Нагадаємо, раніше Об'єднані Арабські Емірати оголосили першу у світі ініціативу, яка передбачає законотворчість за допомогою штучного інтелекту, переконуючи, що нововведення зробить законотворчість швидшим і точнішим.
- Водночас китайські компанії Huawei та China Unicom спільно запустили перший у світі широкосмуговий зв'язок 10G у Сюнані, швидкість якого при вимірюванні перевищила 9800 Мбіт/с.