WAR

Гроші є – мотивації немає: чому українська молодь не підписує «Контракт 18-24» попри мільйонні виплати

Аватар Кирило Гапонов Кирило Гапонов
80
1 голос
Гроші є – мотивації немає: чому українська молодь не підписує «Контракт 18-24» попри мільйонні виплати
Молоді військовослужбовці. Ілюстративне фото: Український інтерес
«Контракт 18-24» пропонує українським молодикам нечувані бонуси за службу на фронті – мільйон гривень, безвідсоткову іпотеку, зарплату в шість разів більшу за середню та навіть безкоштовну освіту. Та охочих усе одно небагато.

З початку року Україна запровадила програму «Контракт 18-24», яка пропонує молодим солдатам віком від 18 до 24 років щедрі умови – один мільйон гривень виплат, безвідсоткову іпотеку, стипендію та медичні пільги. Проте, попри вигідні пропозиції, інтерес серед молоді виявився набагато меншим, ніж очікували.

Про це повідомляє Blik.ua з посиланням на The Wall Street Journal.

За три місяці до програми приєдналося лише близько 500 осіб. Частина молоді боїться ризику на фронті, інші – під тиском родини або через бюрократію відмовляються від контракту. Крім того, багато хлопців обирають еміграцію, аби уникнути мобілізації.

«Якщо не ми, то хто?» – говорить 18-річний Кирило Горбенко, який все ж підписав контракт і готується служити.

Таких, як він, – небагато. Більшість його ровесників або їдуть за кордон, або чекають, доки мобілізація їх торкнеться.

Молодіжна програма спровокувала навіть певне роздратування серед ветеранів. Герой України, майор Євгеній Громадський, відзначає, що раніше заробітна плата була в рази нижчою. Він також каже, що молодь, яка росла під час відносного затишшя, не має такого бажання воювати.

Українська влада визнає проблему нестачі кадрів на фронті. Війна триває понад 3,5 роки, а більшість чоловіків призовного віку або уникають служби, або покидають країну.

Уряд намагається залучити молодь за допомогою соцмереж, TikTok і яскравої реклами, але на практиці переважна частина зумерів не готова ризикувати життям, навіть за щедрі фінансові пропозиції.

Читайте також: «Не варто сподіватися на диво»: Залужний сказав, за якої умови Україна поверне кордони 1991 чи 2022 року