Гроші є – мотивації немає: чому українська молодь не підписує «Контракт 18-24» попри мільйонні виплати

З початку року Україна запровадила програму «Контракт 18-24», яка пропонує молодим солдатам віком від 18 до 24 років щедрі умови – один мільйон гривень виплат, безвідсоткову іпотеку, стипендію та медичні пільги. Проте, попри вигідні пропозиції, інтерес серед молоді виявився набагато меншим, ніж очікували.
Про це повідомляє Blik.ua з посиланням на The Wall Street Journal.
За три місяці до програми приєдналося лише близько 500 осіб. Частина молоді боїться ризику на фронті, інші – під тиском родини або через бюрократію відмовляються від контракту. Крім того, багато хлопців обирають еміграцію, аби уникнути мобілізації.
«Якщо не ми, то хто?» – говорить 18-річний Кирило Горбенко, який все ж підписав контракт і готується служити.
Таких, як він, – небагато. Більшість його ровесників або їдуть за кордон, або чекають, доки мобілізація їх торкнеться.
Молодіжна програма спровокувала навіть певне роздратування серед ветеранів. Герой України, майор Євгеній Громадський, відзначає, що раніше заробітна плата була в рази нижчою. Він також каже, що молодь, яка росла під час відносного затишшя, не має такого бажання воювати.
Українська влада визнає проблему нестачі кадрів на фронті. Війна триває понад 3,5 роки, а більшість чоловіків призовного віку або уникають служби, або покидають країну.
Уряд намагається залучити молодь за допомогою соцмереж, TikTok і яскравої реклами, але на практиці переважна частина зумерів не готова ризикувати життям, навіть за щедрі фінансові пропозиції.
- Нагадаємо, раніше заступник керівника Офісу президента Павло Паліса підтвердив, що заявок на проходження військової служби за програмою «18-24» підписали лише 500 добровольців та озвучив версію таких низьких показників.
- Також ми повідомляли, що головний сержант підрозділу дронів Олександр Солонько заявив про провал мобілізації в Україні та змагання військових за досвідчених бійців. За його словами, суспільство має зрозуміти важливість оборони держави.
Читайте також: «Не варто сподіватися на диво»: Залужний сказав, за якої умови Україна поверне кордони 1991 чи 2022 року