WAR

Геймери із США та Європи їдуть на війну в Україну, щоб працювати операторами дронів в ЗСУ: ось їхні історії

Аватар Анастасія Станіславська Анастасія Станіславська
112
3 голоси
Геймери із США та Європи їдуть на війну в Україну, щоб працювати операторами дронів в ЗСУ: ось їхні історії
Ілюстративна світлина. Фото: focus.ua
Іноземці з великим досвідом у відеоіграх приїжджають в Україну, щоб стати операторами дронів у ЗСУ. Олег Грабовий, інструктор з Нью-Йорка, розповів, як геймери з різних країн використовують свої навички на фронті.

На війні в Україні можна зустріти не лише українців, а й іноземців, які приїжджають з різних куточків світу, щоб допомогти нашій армії. Серед них особливу увагу привертають геймери, які використовують свій досвід у відеоіграх для роботи операторами дронів.

Олег Грабовий, житель Нью-Йорка, який став інструктором у 25-й повітряно-десантній бригаді, розповів в інтервʼю The Independent, як люди з великим досвідом у комп'ютерних іграх знаходять своє місце в українських військових рядах.

За його словами, ці бійці швидко освоюють керування безпілотниками, оскільки мають досвід гри на консольних геймпадах. Вони приїжджають «сотнями» з різних країн, щоб допомогти Україні в боротьбі з російським вторгненням.

«Спритність, яку ви отримуєте з контролером Xbox, можна безпосередньо перенести на керування безпілотниками. Найкращий пілот FPV, якого я коли-небудь зустрічав, був завзятим геймером», - зазначив Грабовий.

Наприклад, 20-річний воїн на псевдо «Бембі», геймер з Чарльстона (штат Джорджія, США), залишив коледж, щоб приєднатися до боротьби України. Він зазначив, що підтримував Україну з самого початку.

«Я підтримував Україну від самого початку. Я був збентежений тим, що бачив у Білому домі. Якщо одна людина відступає, інші повинні зробити крок уперед. Я сидів на місці з думкою приїхати цілий місяць, щоб переконатися, що це не просто швидкоплинне почуття»

Геймери проходять навчання. Фото: the-independent

Інший доброволець, 20-річний американець на ім'я Сем з Чарльстона, штат Джорджія, вирішив приєднатися до боротьби України, прагнучи застосувати свої навички, здобуті в американських гоночних турнірах на дронах.

Він пояснив, що в гонках потрібно було пролітати через 5-футові ворота на швидкості 100 миль на годину, роблячи складні повороти, що вимагає високої точності та швидких рефлексів.

Сем планує використати все, чого навчився, щоб допомогти Україні в боротьбі. Його батьки не зовсім підтримують це рішення, але розуміють його мотивацію. Сем вирішив залишитися в Україні до перемоги або до кінця.

Британський військовослужбовець на ім'я Гаррет поділився, що залишив свою роботу в Національній службі охорони здоров'я в Уельсі, аби стати пілотом FPV-дрона.

  • Грабовий зазначив, що, як і він сам, більшість новобранців мають українське коріння і прагнуть зробити все, щоб підтримати країну. Добровольці можуть пройти базовий курс підготовки, який триває удвічі довше, і його мета - відсіяти тих, хто не готовий до війни.

Читайте також: Нацгвардійці модернізували наявні РСЗВ «Град»: Півненко показав оновлений вигляд бойової техніки