WAR

«Стрела» перетворена на попіл: ЗСУ знищили важливий об'єкт російського ВПК в Брянській області

Аватар Кирило Гапонов Кирило Гапонов
527
2 голоси
«Стрела» перетворена на попіл: ЗСУ знищили важливий об'єкт російського ВПК в Брянській області
Будівля заводу «Стрела». Фото: РБК-Україна
У російському прикордонному селищі Суземка в Брянській області атаковано стратегічно важливий завод «Стрела». Після обстрілу підприємства, пов’язаного з ВПК та корпорацією «Ростех», почалася велика пожежа. Пишуть про знищення заводу.

Як повідомляє Blik.ua, у ніч проти 4 травня в Брянській області Росії сталася масштабна атака на завод «Стрела» – підприємство, що спеціалізується на виробництві електроніки, трансформаторів і комплектуючих для військової техніки.

Про удар повідомив губернатор області Олександр Богомаз у своєму Telegram-каналі. За його словами, внаслідок «терористичної атаки» на заводі сталося загоряння, зруйновано адміністративні та виробничі приміщення. Постраждалих начебто немає.

Однак провладні російські ЗМІ і телеграм-канали повідомляють про інше. Канал Mash, наприклад, пише, що обстріл здійснювався з РСЗВ «Град» і завод майже повністю знищено. Постраждали двоє охоронців, які звернулися до лікарів з легкими пораненнями.

Пожежа на території підприємства «Стрела». Фото: Telegram/Exilenova+

Інші джерела стверджують, що удар було завдано не з «Граду», а за допомогою дронів. Наразі точний тип озброєння не підтверджений, проте в мережі з’явилося чимало кадрів масштабної пожежі на території підприємства.

  • Відомо, що завод «Стрела» розташований у Суземському районі Брянської області – всього за 10 кілометрів від українського кордону. Це не перший обстріл цього об’єкта: попередня атака відбулася ще у листопаді 2024 року.
  • За відкритими джерелами, завод співпрацює з російською державною корпорацією «Ростех», а його продукція постачається оборонно-промисловим структурам, зокрема НДІ «Феррит-Домен» і КБ «Глобус».
  • Підприємство виготовляє трансформатори, катушки індуктивності, фільтри, а також обладнання для радіолокації та подавлення сигналів. Частина продукції може бути використана для виробництва або ремонту систем протиповітряної оборони.

Читайте також: «Це важливий крок у розвитку наших безпілотних технологій»: Буданов розкрив подробиці збиття ворожих Су-30