WAR

Коли в Україні відзначають День працівників ТЦК та СП: від військкомату до сучасної структури

Аватар Анастасія Станіславська Анастасія Станіславська
170
1 голос
Коли в Україні відзначають День працівників ТЦК та СП: від військкомату до сучасної структури
День працівників ТЦК та СП. Фото: з відкритих джерел
В Україні 8 квітня відзначають День працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Після реформи 2022 року ці центри повністю замінили військові комісаріати.

Що таке ТЦК і СП

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), які замінили військові комісаріати, є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства щодо військового обов'язку, військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Завдання ТЦК і СП

Основним завданням військових комісаріатів є відбір громадян для проходження військової служби у військовому резерві Збройних сил, служби за контрактом (на посадах рядового, сержантського та старшинського складу), а також вступу до вищих військових навчальних закладів Міністерства оборони та військових підрозділів вищих навчальних закладів.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки в Україні підпорядковуються:

  • Конституції та законам України;
  • актам Президента України;
  • постановам Верховної Ради;
  • актам Кабінету Міністрів України;
  • наказам та директивам Верховного головнокомандувача Збройних сил, Міністерства оборони, Міністра оборони, головнокомандувача Збройних Сил, Генерального штабу Збройних Сил;
  • іншим нормативно-правовим актам.

Від військкомату до сучасної структури

Перші кроки до реформи були зроблені ще у 2017 році, коли в Чернігівській області було запущено пілотний проєкт трансформації військкоматів у ТЦК. Успішний досвід було поширено на всю країну.

Офіційне правове підґрунтя для нової структури з'явилося у 2021 році, після того, як Верховна Рада ухвалила відповідний закон. А з 23 лютого 2022 року ТЦК офіційно замінили військкомати як єдина система.

  • Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки стали важливим елементом сучасної системи оборони України. Вони не лише забезпечують мобілізаційні процеси, а й виконують ключову роль у соціальній підтримці військовослужбовців, створюючи надійну базу для розвитку та підтримки армії. 

Читайте також: Зарплати військових під загрозою? Міністерство фінансів України відреагувало на інформацію