В космосі можна знайти золото? Науковці зі США ошелешили заявою про пошуки дорогого металу за межами Землі

Як повідомляє американський телеканал CNN, про це стало відомо під час вивчення архівних знімків 20-річної давності, зроблених телескопами NASA та ESA, коли пристрої зробили світлини магнетарів (сильно намагнічених нейтронних зірок).
На думку науковців, вибухи зірок призвели до появи важчих елементів, таких як залізо, з яких будувалися новонароджені зірки та планети. Але розподіл у Всесвіті золота, який важчий за залізо, вже багато років є загадкою для астрофізиків.
«Це досить фундаментальне питання з погляду походження складної матерії у Всесвіті. Це кумедна головоломка, яку насправді досі не розв’язано», — сказав докторант фізики у Колумбійському університеті у Нью-Йорку Анірудх Патель.
Раніше виникнення золота у космосі пов’язували лише зі зіткненнями нейтронних зірок. Одну з таких подій астрономи спостерігали 2017 року. Результатом такого катастрофічного зіткнення, яке астрономи називають «кілонова», стала поява золота, платини та свинцю. Тому кілонови ще називають «золотими фабриками» у космосі.
Співавтор дослідження Ерік Бернс, доцент та астрофізик з Університету Луїзіани, вважає, що більшість таких зіткнень чи злиттів нейтронних зірок сталося за останні кілька мільярдів років. Проте архівні знімки телескопів показали спалахи магнетарів, які утворилися на зорі існування Всесвіту.
Ці спалахи могли стати ще одним способом, яким Всесвіт створював золото та інші важкі елементи. Дослідники вважають, що завдяки спалахам гігантських магнетарів у Чумацькому Шляху могло з’явитися до 10% елементів важчих за залізо.
- Нагадаємо, раніше стало відомо, що вже наступного тижня на Землю має зійти радянський космічний апарат «Космос 482», вага якого становить приблизно 500 кілограмів.
- Водночас нещодавно нардеп від «Слуги народу» Федір Веніславський зареєстрував проєкт закону про створення Космічних сил у складі Збройних сил України.