21 рік з моменту показу в Україні «Форту Буаяр»: як дивилися гру, де знімався Зеленський

Аватар Ілля Рябінін Ілля Рябінін
70
1 голос
21 рік з моменту показу в Україні «Форту Буаяр»: як дивилися гру, де знімався Зеленський
Форт Буаяр. Фото: VRT/France24
21 рік тому, влітку 2004 року 16 українських команд приїхали на західне узбережжя Франції, щоб знятися в українському сезоні телевізійної гри «Форт Буаяр». Програма вже тоді була популярна: український сезон продюсував телеканал «1+1».

За ключі та підказки змагалися найвідоміші герої світських хронік нульових років, спортсмени, ведучі та артисти - від тодішнього ресторатора та нині скандального Миколи Тищенка та лідера гурту «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука, до команди «Богатирських ігор», яку очолював Василь Вірастюк та чинного президента України, Володимира Зеленського. Детальніше в матеріалі BLIK.ua.

Команда з пʼяти учасників відпливає на катері з фортеці Ла-Рошель у бік камʼяного форту, розташованого в Біскайській затоці поблизу Франції, і за кілька хвилин вони вже потрапляють у внутрішній двір твердині. Їх зустрічають ведучі: актор та режисер Григорій Гладій та телеведуча-акторка Віта Смачелюк. Учасники проходять випробування в келіях форту, щоб зібрати ключі та підказки.

Ключами вони відчиняють ворота, які ведуть до скарбниці. За допомогою підказок відгадують головне слово - і скарбниця наповнюється золотими монетами. Команда має дві хвилини, щоб зібрати якомога більше монет.

Їхній виграш завжди йде на благодійність: часто це діти з рідкісними захворюваннями. Хто саме - учасники визначають заздалегідь.

Організацією зйомок займалася французька команда, але на майданчику працювала й українська знімальна група. Тоді для телеканалу «1+1» це був професійний ривок вперед.

Володимир Зеленський грає у гру з Метром Хароном. Григорій Гладій контролює процес. Кадр з телепередачі

Зйомки відбувалися влітку 2004 року, за кілька місяців до чергових президентських виборів в Україні. Наш формат програми складав шістнадцять команд: радіоведучих, телеведучих, журналістів, спортивних журналістів, рестораторів, силачів, КВКшників тощо. Проте з усіх шістнадцяти учасників призові місця за перерахованими коштами на добру справу відзначилися дві команди

  • Збірна «Богатирських ігор» (Василь Вірастюк, Михайло Старов, Олексій Вишницький, Роман Новик, Віктор Юрченко) - 68060 грн;
  • Збірна українських журналістів (Андрій Цаплієнко, Іванна Найда, Андрій Шевченко, Марина Кухар, Артем Шевченко) - 60180 грн;

Водночас команда Володимира Зеленського (Олена Кравець, Денис Манжосов, Олександр Пікалов та Юрій Крапов) змогли здобути лише 3370 грн, що менше, ніж за команду українських артистів (Олександр Положинський, Тарас Чубай, Олена Вінницька, Віктор Павлик та Валерій Харчишин), які змогли вибороти 7200 грн.

Зауважимо, що під час єдиного телевізійного сезону, керівництво каналу «1+1» категорично відмовило старшій доньці Віктора Ющенка Ліні брати участь в одній із серій гри у складі команди Олександра Пономарьова, мотивувавши тим, що «людей із прізвищем Ющенко на каналі не буде».