Восьма кара єгипетська: Україною шириться нашестя сарани – які регіони найбільше тероризують комахи

Сарана розлітається українськими областями. Перші осередки були виявили на Запоріжжі та Херсонщині, а буквально за кілька днів потому почали надходити повідомлення про виявлення шкідника і в інших регіонах.
Фахівці не жахають українців, але вже розпочали заходи з контролю ситуації й пояснили, чому цьогоріч сарана розлютувалась у наших широтах.
«Спалахи чисельності саранових здебільшого пов’язані з рядом посушливих років і весняних посух. Збільшення чисельності сарани спостерігається після 1-2 посушливих років, які характеризуються підвищеними температурами вегетаційного періоду і зменшеною кількістю опадів, що ми спостерігаємо цього року», – повідали в Держпродспоживслужбі.
Цьогоріч Україну атакували одразу два види сарани: осередки сарани єгипетської виявлено на території Кушугумської територіальної громади у Запорізької області, а італійської – на Херсонщині.
🔥 Читайте також: Запорізьку область атакувала сарана: рій велетенських коників вже «штурмує» дачі та поля.
Міжнародна практика боротьби з сараною включає три основні підходи:
✅ Профілактичні заходи: включають регулярні обстеження територій розмноження, моніторинг погодних умов та екологічного стану середовища, що сприяє розвитку сарани.
✅ Хімічний контроль: цей метод залишається основним методом боротьби з роями та зграями сарани. Використовуються переважно органофосфатні хімікати в малих концентрованих дозах. Цей метод забезпечує високу ефективність при мінімальному впливі на навколишнє середовище.
✅ Біологічний контроль: такий підхід включає використання природних ворогів сарани, включаючи грибкові патогени, паразитів та хижаків. Цей підхід особливо ефективний для довгострокового контролю популяції.
🔥 Читайте також: Чоловіки масово кидають на поталу своїх дітей: в Україні суттєво побільшало боргів по аліментах – статистика.