В Україні зараз, як у Африці: а ось як рятуються від спеки в Лагосі, Найробі та Йоханнесбурзі

Цього літа в Україні спостерігається небувала спека – температура повітря піднімається до +35°C і більше. Це значно вищі показники, ніж зазвичай, і такі погодні умови стали викликом для багатьох українців.
Ці кліматичні умови в нашій країні наразі дуже схожі на ті, які панують у країнах південної частини Африки, зокрема в Нігерії, Кенії та ПАР. У більшості регіонів Африки висока температура – звичне явище, і місцеве населення пристосувалося до неї вже давно.
Значна частина африканського континенту розташована між тропіками, тому тут спостерігається висока сумарна сонячна радіація. У деяких регіонах температура регулярно перевищує +50°C, особливо в посушливих пустельних і напівпустельних зонах.
Як же там справляються зі спекою
У Найробі (Кенія), де спека хоч і не найекстремальніша, місцеві використовують легкий одяг з натуральних тканин, п’ють багато води та охолоджуються за допомогою вологих рушників або невеликих ванночок з водою для ніг та рук.
У Лагосі (Нігерія), одному з найгарячіших міст континенту, активно застосовують вентилятори у поєднанні з водою, наприклад, ставлять біля вентилятора тазик з холодною водою або лід. Це допомагає знижувати температуру в кімнатах.
У Йоханнесбурзі (ПАР), де клімат більш помірний, проте сонце не менш агресивне, поширені сонцезахисні штори, кондиціонери та зволожувачі повітря. Влітку мешканці намагаються уникати прямих сонячних променів у денні години, пересуваючись у тіні або виходячи лише вранці та ввечері.
- Усі ці методи можуть стати у пригоді й українцям, зокрема важливо стежити за водним балансом, не перебувати довго під прямим сонцем, охолоджувати приміщення та носити світлий вільний одяг.
- Нагадаємо, в липні в Україні очікується і дефіцит опадів. За даними синоптиків, у більшості регіонів випаде лише 25-73 мм дощу за місяць, що становить близько 64-79 % від норми. Більше опадів передбачають для Карпат та Прикарпаття – там можливі 84–109 мм.
Читайте також: У вас нема кондиціонера? У ДСНС дали поради як охолодити приміщення без нього