«Він іде на мене!»: на Київщині помітили «Торнадо» – природне явище вдалося зафіксувати на відео

У Броварському районі Київської області зафіксували пиловий вихор, відео якого швидко розповсюдилося в Telegram-каналах.
ДИВИТИСЯ ВІДЕО ЯВИЩА
На записах чітко видно, як утворюється характерний «хвіст» вихору, а автор відео, вражений побаченим, додає:
«ТОРНАДО! Хвіст утворюється! Він іде на мене!»
Що відомо про пиловий вихор
Пиловий вихор (або піщаний вихор), також відомий як пиловий диявол, — це сильний і короткочасний смерч. Його розмір може варіюватися від кількох метрів до понад 10 метрів завширшки і 1 км заввишки.
Основний рух вихору — вертикальний, вгору. Пилові вихори, зазвичай нешкідливі, але в рідкісних випадках можуть становити загрозу для людей та будівель.
Їх можна порівняти з торнадо, але пилові вихори утворюються під час гарної погоди і рідко досягають інтенсивності торнадо.
Що відомо про торнадо
- Смерч (також відомий як торнадо або тромб) — це атмосферне явище, що характеризується швидким вихором великої руйнівної сили. Він утворюється в грозовій хмарі та рухається вниз у вигляді стовпа або хобота, піднімаючи пил, пісок, воду та інші об'єкти.
- На суші смерч з сильними вітрами, дощем і грозами називається тромбом. Вихор може бути одним або кількома стовпами, які можуть об'єднуватися або розділятися. Розміри смерчів можуть досягати 50 км в діаметрі та 10 км у висоту, зі швидкістю вітру понад 33 м/с.
- Це явище, що виникає від купчасто-дощових хмар, є циклоноподібним за своєю природою. Смерчі можуть мати різні форми — від колони і конуса до пісочного годинника чи «рогів диявола», але найчастіше вони являють собою обертові хоботи, труби або лійки, що звисають з хмари.
Читайте також: На Львівщині ледь не вигорів до цурки дачний кооператив: що стало причиною пожежі та чи вдалося уникнути жертв